Koža v ktorej žijem: skvelý film režiséra Almodóvara

Dnes večer som bol znova v našom novo otvorenom KINE X. Avšak nie pracovne ale skôr ako divák. O šiestej sa totiž premietla film od režiséra Pedra Almodovara Koža v ktorej žijem, so skvelým Antonio Banderasom v hlavnej úlohe tak trocha šialeného plastického chirurga, ktorý sa rozhodol odskúšať nový typ kože priamo na človeku, aj napriek zákazu lekárskej komory. Film bol síce po španielsky, ale to v tomto prípade vôbec nevadilo. Titulky k nemu boli veľmi dobre pripravené a osobne som to celkom stíhal sledovať. A čo o filme vraví CSFD ?

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat.

Ak teda hľadáte ozaj kvalitný film, ktorý nebude tak úplne komerčnou záležitosťou ako kopa najrôznejších akčňákov a animákov, rozhodne si nenechajte tento film ujsť.Kompletný dej vám samozrejme neprezradím. Ale aj keď toto nie je moja šálka kávy, v tomto prípade musím povedať, že je to film, ktorý by ste isto mali vidieť.