Konečne som zabezpečil sieť – koniec free hotspotu

Tak včera som sa konečne za pomoci kamoša dostal k zabezpečeniu mojej siete. Keďže som v podstate vlastným pričinením dovolil, aby na mojej wifi surfoval istý SAMO. Inak po menšom šetrení a prezeraní lgov sa zistilo, že dotyčný sa zdržal celkom dlho. A to presne 116 minút. A tak prišlo na rad zabezpečenie. Najprv sme počítačom pridelili IP adresy a tie sme samozrejme naviazali na MAC adresy počítačov. Tak isto prišlo na rad aj WEP šifrovanie. Tak teda dúfam, že sa zas nenájde nejaký šikulka, ktorý sa nejakou náhodou nabúra na sieť a bude si zdarma srfovať. To by musel najprv dobre dlho hľadať WEP kľúč. Takže z vlastnej skúsenosti môžem skonštatovať, že zas raz mali pravdu ľudia v komentároch, a ja som sakra riskoval, keď som svoju sieť nezabezpečil. Ono pokiaľ som nemal Acces point bolo to skoro jedno. Takže odteraz je sieť chvalabohu zabezpečená.

3 názory na “Konečne som zabezpečil sieť – koniec free hotspotu

  1. Aka nahoda?
    On sa na ziadnu siet nenabural, ved si ju nemal zabezpecenu, on sa len normalne pripojil, kedze si robil vedome hotspot.

  2. Fajn, pridem sa aj ja pripojit, WEP ti zlomim do pol hodinky. MAC a IP uz nie je problem. Ak chces mat pokoj, radsej si daj WPA. Taka ftakovina ako WEP je dnes o nicom.

  3. WEP je v sucasnej dobe nedostatocne sifrovanie. jeho prelomenie otazkou kratkej chvili. pouzi WPA

Nie je možné pridávať komentáre.