Klady a zápory sociálnych sietí

Včera som na  TA3 chvíľu sledoval diskusiu o sociálnych sieťach. V mnohých veciach mal dotyčný pravdu, že mnohokrát na Facebooku pridáme niekoho koho ani nepoznáme,a  pri tom odhaľujeme dobrovoľne fotkami veľkú časť svojho súkromia. Avšak aby sa na Facebook a spol iba nekydalo poviem vám taký môj názor na klady ale aj zápory týchto sietí.

Klady

+ Ak máte blog či firmu sú sociálne siete skvelý nástroj pre marketing

+ Ak používate napríklad Twitter, mnohokrát sa dozviete veci skôr ak oficiálne média. Krásnym príkladom je smrť Michaela Jacksona, či inofrmácie o vlne revolúcií ktoré nedávno prehrmeli arabským svetom.

+ Kontakt s kolegami rodinou v zahraničí a priateľmi. Totiž osobne mám všetkých dôležitých ľudí práve na Facebooku. Už ani neviem že existuje dáke ICQ. Maximálne tak ešte Skype. A ak máte v zahraničí rodinu aspoň viete čo majú nové.

No a teraz mínusy

– Súhlasím, že by som nedal na Facebook foto svojho cikajúceho dieťaťa na nočníčku

– Dakedy vás môže Facebook pripraviť o prácu či dobrú povesť.

Ale to samozrejme záleží aj na tom ako sa na týchto sociálnych sietiach chováte Vy sami. Osobne mi sociálne siete priniesli viac pozitív ako negatív. A ako ste na tom Vy ? Máte aj dáke negatívne skúsenosti v spojitosti s Twitterom či Facebookom ?

2 názory na “Klady a zápory sociálnych sietí

  1. „pridáme niekoho koho ani nepoznáme“: Ak ma niekto chce friendovat a nepoznam ho, zvacsa pracovne kontakty, tak aby sa necitil ohrdnuty tak ho friendnem ale zaradim do listu kategoria „C“ al. ‚prac. kontatky‘,  cize vobec ziadne prava na prezeranie mojich informacii, fotiek, statusov….

  2. sociálne siete sú také aké si ich spravíš. „pridáme niekoho koho ani nepoznáme“ – to je len a len chyba užívateľa, nie sociálnej siete! 

    pomaly budú zodpovedné sociálne siete za všetko. Ale je to vždy len a len o používateľoch o nikom inom.

Nie je možné pridávať komentáre.