Kazateľ Kalašnikov / Machinegun Preacher skvelý film o jednom človeku a deťoch v Sudáne

Dnes som sa znova po dlhej dobe vybral do nášho KINO X v Stupave. Pôvodne som šiel len za kamošom , ktorý tam pracuje na kus reči, ale napokon som sa nechal presvedčiť aby som si pozrel film Kazateľ Kalašnikov. V originále Machingune Preacher. Nenechajte sa zmiasť úvodom filmu a ramboo názvom. Pretože celý film je ale úplne o niečom celkom inom. Film rozpráva skutočný príbeh chlapíka menom Sam  Childers. Sam nebol žiadny svätuškár ani nič podobné. Naopak  vúvode filmu je ukázané, ež to bol riadny prevít, lump a feťák.

Avšak jedného dňa sa v ňom čosi zlomilo, a vydal sa úplne opačnou cestou. Nie len že Sam postavil kostol ale rozhodol sa, že pôjde pomáhať sirotám do Sudánu zmietaného občianskou vojnou. A že to nebude boj jednoduchý, je hádam každému jasné. Vo filme je veľa silných scén. Pre mňa jedna z najsilnejších bola , keď  našiel skupinu asi 40 detí, a však auto mal len pre polovicu. Povedal im aby ostali na mieste, že sa po ne vráti. O dve hodiny však našiel druhú skupinu detí mŕtvu, keďže ich našli rebeli skôr ako on. Takýchto a veľa iných slných scén je vo filme dosť.

Ďalej vám nebudem prezrádzať aby ste neprišli o podľa mňa hodnotný zážitok. Ak teda nepasiete po explóziách a efektoch kasových trhákov, skúste tento film.  Myslím že nebudete ľutovať. Na mňa urobil veľmi silný dojem, a to sa mi pri fllmoch sveľmi často nestáva.