Je pre deti bezpečnejší Facebook či Pokec ?

Na Slovensku máme v podstate dve rozšírené komunikačné siete. A to Pokec a Facebook. Dosť často sa stretávam s trocha zvláštnym názorom zvlášť kamarátov ktorý majú malé deti tak do 12 – 13 rokov.

Dosť ma zaráža, že v mnohých prípadoch im Pokec povolia ale Facebook napríklad nie. Ak už povoliť dieťaťu dáku sociálnu sieť, asi by som bol skôr za Facebook. Prečo ? Nuž na Pokeci vám respektíve Vašej ratolesti môže napísať ktokoľvek.

A povedzme si rovn dnešné deti sú prešibané ako čert a vedia sa dostať aj do miestností, ktoré sú obmedzené vekom 18+. Kdežto na Facebooku presne viem, kto mi to vlastne píše. Väčšina rozumných ľudí tam totiž používa reálne meno, aby boli dohladateľný starými známymi.

Akú sieť dieťaťu povolíte je samozrejme na Vás. Osobne eby som mu však povolil Facebook radšej než Pokec. A čo Vy akú sieť ste povolili vašej ratolesti ?

5 názorov na “Je pre deti bezpečnejší Facebook či Pokec ?

  1. Nevidím problém v uvedených sociálnych sieťach, deti nijako neohrozujú. Deti ohrozujú ich vlastní rodičia, keď na nich serú a nevenujú im pozornosť. A potom je jedno, či je to ulica alebo internet.  Dieťa sa nechá oklamať cudzími ľuďmi, ktorí prejavia o neho záujem, ktorého sa mu doma nedostáva. To je všetko.

  2. V dnesnej dobe je velmi dolezite chranit si svoje sukromie. Napisat vetu v ktorej hovorim o tom ze len rozumni ludia si uvedu svoje prave meno na socialnych sietach je podla mna dost pritiahnute za uzdu. Na vec sa treba pozriet inak, mozno pouvazovat preco si ten clovek dal pseudonym.
    Ja tiez nevystupujem na internete pod realnym menom a nie som ani pedofil, ani socialny inzinier ani nic podobne. Znamena to ze som nejaky hajzel ktory sa schovava len preto lebo pacha zlo? Myslim si ze je to trochu inak.

  3. na jednej strane mi FB tiez subjektivne pripada menej skodlivy ako pokec, na druhej mas v tejto vete logicky problem (citujem vcetne gramatickej chyby): “ Kdežto na Facebooku presne viem, kto mi to vlastne píše. Väčšina rozumných ľudí tam totiž používa reálne meno, aby boli dohladateľný starými známymi.“.
    Ak idem na FB s necistymi umyslami, tiez nie som taky sprosty, aby som si napisal meno z obcianskeho preukazu.

    • On to myslel zrejme z hladiska pravdepodobnosti. Tj. ze vacsina ludi pouzivana FB svoje realne meno, takze pravdepodobnost, ze Ti napise niekto s nekalymi umyslami je nizsia ako na Pokeci. Hoci z pochopitelnych dovodov, o ktorych pises, sa uplne vylucit neda.

Nie je možné pridávať komentáre.