Inzercia:Priestor na svoju prácu a zábavu by ste si mali prispôsobovať už od malička

Väčšinu času strávime pri stole, počítači, televízii alebo jazde v aute. Ale tým, že to nerobíme správne, otriasa rovnováha našej chrbtice. Preto existuje veľa ochorení spojených s chrbticou človeka. Ako ale sedieť správne? Veľmi dôležité je, aby ste si svoj osobný priestor vedeli prispôsobovať už do útleho detstva a  minimálne ho dopriať aj svojim deťom.

Detské rastúce stoly

Rastúci stôl pre študenta alebo menšie dieťa je jednou z najdôležitejších jednotiek, ktorú pre usporiadanie svojej pracovnej a študijnej časti potrebuje.

Štandardné stoly, ktoré sa predávajú v pomerne veľkom množstve, sú určené najmä pre dospelých. Avšak aj dospelí, kvôli odlišnému rastu, proporciám tela a individuálnej konfigurácii, potrebujú rôzne modely.

Používanie rastúceho stola sa ľahko prispôsobí aktuálnej výške dieťaťa. Bez zbytočných problémov a komplikácií s chrbticou, ktorá sa potom podpisuje pod množstvo ďalších pridružených ochorení, tak môže preplávať od detstva až do dospelosti.

Výhody rastúceho stola

Jednou z dôležitých výhod takto upraveného pracovného a možno ešte len študentského miesta  a priestoru je, že sa prispôsobí veku a fyzickým predispozíciam dieťaťa. Základ úspechu spočíva v tom, že takýto stôl má:

  • Kompaktnú veľkosť – spravidla sú takéto výrobky vyrobené v štýle minimalizmu, nikde nič zbytočné, čo znamená, že pomôžu ušetriť voľný priestor v miestnosti a vyhovujú aj malým bytom.
  • Mobilita – výrobcovia vyrábajú takéto modely tak, aby sa mohli kedykoľvek zložiť a presunúť na iné vhodné miesto.
  • Jednoduché použitie – transformačný stôl vám umožňuje prispôsobiť nielen veľkosť vo výške, ale zmeniť aj uhol sklonu samotného stola. To znamená, že takýto stôl je ideálny pre akýkoľvek typ povolania, vďaka čomu ho v mnohých prípadoch využívajú aj starší ľudia.
  • Trvanlivosť – okrem toho, že vám budú dlhodobo slúžiť, sú tieto výrobky vyrobené z vysokokvalitných materiálov.

A samozrejme, to najdôležitejšie, pohodlná úprava pre konkrétny rast.

Ako si môžu upraviť svoj pracovný priestor dospelí?

Veľmi podobne, sú takéto výškovo nastaviteľné stoly vyrábané v univerzálnych veľkostiach aj pre dospelých, kde je možno odlišný iba dizajn. Potom je to samozrejme veľkosť pracovnej plochy stola, pretože tej potrebujeme pri svojej práci naozaj veľa.

Nemali by sme zabudnúť ani na vhodnú stoličku. Okrem svojej pevnosti a kvalitných materiálov, by mala disponovať aj dobrým tvarom, ktorý podporuje správnu ergonómiu tela a zaisťuje jeho oporu pri niekoľkohodinovom sedení. Oplatí sa vyberať drahšie modely, pretože máte istotu, že vám vydržia viac a zaistia všetky potrebné funkcie.

Dlhodobé sedenie kompenzujte aspoň hodinovým pohybom

Ak by vám tieto odporúčania nestačili, možno by ste mali vedieť, že podľa jednej štúdie bola úmrtnosť ľudí vo veku 45 rokov, ktorý denne pri práci sedeli 8 hodín až 9,9 %. U ľudí pri štvorhodinovom sedavom spôsobe života a práci to bolo niečo cez 6 %. odporúčania, ktoré na základe toho odzneli boli, by ľudia s tak dlhým sedavým zamestnaním venovali fyzickej aktivite alebo pohybu aspoň 60 minút denne. Ak sa to pokúsite zmierniť aj správnym výberom a nastavením stola a stoličky, môžete si pomôcť tiež. Odporúčame.