Inzercia: Sublimačná tlač: Moderná technológia, ktorá vás dostane

Základom technológie sublimačnej tlače je proces tepelnej sublimácie tuhého atramentu. Pod vplyvom vysokých teplôt a tlaku sa povrch natretého predmetu mierne topí a častice farby sú doslova spájané s hornými vrstvami materiálu. Výsledný obraz je potom odolný voči mechanickému namáhaniu a čisteniu. Touto technológiou môžete potlačiť takmer akýkoľvek doplnok: vlajky, tašky, hrnčeky, diplomy a textil.

Tlačiareň na hrnčeky

Zariadenie a metóda je rýchla a vhodná na spustenie modernej foto produkcie, ktorú v mnohých prípadoch využívajú najmä podnikatelia a veľké organizácie na svoju propagáciu. Tento proces nemá takmer žiadne chyby a výsledky sú pretrvávajúce. Na realizáciu technológie by sa mal používať výlučne špeciálny termolis na hrnčeky alebo potlač textilu, podľa požiadaviek zákazníka či klienta.

Vďaka tlačiarni na hrnčeky si môžete rozšíriť svoju marketingovú kampaň a vytvoriť tie najdokonalejšie propagačné prostriedky. Moderná potlač hrnčekov je rýchla a prakticky začína už vložením hrnčeka do lisu, ktorý pracuje na základe využitia tepla a tlaku. Veľkosť potlačených hrnčekov  je od 330 do 450 ml, výkon tlačiarne je 450 W, hmotnosť 9 kg. Jednoducho sa ovláda a má LCD panel s dôležitými informáciami, ktoré vám pri tlači pomôžu.

Odolné a jasné farby dokonalého obrazu

V posledných rokoch sa sublimačná tlač používa hlavne na aplikáciu farebného obrazu na tkaninu. Treba poznamenať, že takáto tlač, na rozdiel od iných metód, umožňuje prenášať fotografické obrazy s veľmi vysokou kvalitou na textíliu. Umožňuje získať jasné farby, ktoré sú odolné voči rôznym environmentálnym vplyvom.

S rastúcou popularitou technológií sa tlač začala aktívne používať aj na výrobu reklamy a suvenírov, ktorou sú aj spomínané hrnčeky. Dnes sú obzvlášť obľúbené aj keramické dlaždice a lakovaný hliník. Takéto materiály sú pokryté vrstvou špeciálneho polyméru, do ktorého preniká sublimačné farbivo. S pomocou tejto technológie sa vyrábajú ale aj kancelárske dosky, cenovky, fotografie, štítky a mnoho ďalších predmetov, ktorými môžete svoju kampaň obohatiť aj vy, postačí vám na to špeciálny termolis.