Inzercia: Slabá tlač? Ako to riešite vy?

Niekoľko hodín ste sa trápili nad dokumentom vo Worde, aby ste dali dokopy viac zrozumiteľných viet, ktoré sú obsahom dôležitej žiadosti. Posledný riadok a váš úsmev na tvári hovorí za všetko, spokojnosť je teda na mieste. Za to vám samozrejme gratulujeme, lenže tieto dokumenty si musíte aj nejakým spôsobom vytlačiť. Aj keď sa dá väčšina z nich posielať už online, svojím elektronickým podpisom ich zrejme ešte všetci potvrdiť nedokážete.

Skontrolujte si toner

Tlačiareň. Stará známa a možno pre niekoho nenahraditeľná vec, dokáže v priebehu niekoľkých sekúnd premeniť váš výtvor v počítači do akejsi fyzickej a hmotnej podoby vo forme spomínaného dokumentu. Takže, prvé čo urobíte, je, že si zapnete tlačiareň a automaticky vytlačíte žiadosť. Lenže automaticky vám to pôjde len za predpokladu, že ste si možno pred mesiacom spomenuli na  nutnosť kúpiť nové tonery do vašej tlačiarne. V opačnom prípade vám celá snaha nebude na nič, teda pokiaľ nemáte v blízkosti niekoho s iným podobným zariadením.

 

Slabá tlač je najčastejšou príčinou toho, že máte v toneroch málo náplne. Vec môžete dať do pôvodného stavu viacerými spôsobmi. Buď si do svojej tlačiarne objednáte tonery Samsung, alebo to risknete s kontrolou tých starších, ktoré by podľa vášho uváženia mali ešte niečo vydržať.

 

Pozor na typ tlačiarne

Ako to urobiť? To závisí od druhu tlačiarne. Atramentová a laserová sú u nás najčastejšie sa vyskytujúce. Jednou z možností pri oboch typoch, je, že po pripojení tohto zariadenie cez vaše PC prekontrolujete v ovládacom paneli stav vašej tlačiarne. Niektoré tlačiarne majú dokonca aj svoj ovládací panel s obrazovkou zabudovaný priamo v nej. Tu si môžete nechať urobiť test tlače, prečistenie „trysiek“ a iné úkony, čo sa samozrejme odvíja aj od značky.

 

Kde nastala chyba?

Niekedy sa oplatí pozrieť aj na samotné tonery v tlačiarni. Môže byť poškodený čip, alebo nastala chyba inde. Pri laserových tlačiarňach sa odporúča zatriasť tonerom. Tá funguje na báze prášku, ktorý sa mohol po čase usadiť. Tiež to závisí od intenzity používania. Ak je tlačiareň dlhšie vypnutá, spustenie a následná tlač dokumentov môže byť horšej kvality. Nezabudnite, že je to stroj a tie svoje výpadky mávajú.

 

Triasť s atramentovou náplňou vám rozhodne neodporúčame! Tu sú väčšinou tonery priehľadné, kde vidíte aktuálny stav farby. Atramentová tlač však vydrží menej, takže tu s tým počítajte. Dá sa zase lacnejšie obstarať, tak ako toner, tak aj samotná tlačiareň sú oveľa lacnejšie než laserový model.

Rozhodovať môže aj papier, jeho gramáž, svetelnosť a hrúbka. Takže, pred tým, než obviníte svoju tlač z nefunkčnosti, uistite sa či nie je problém niekde inde.