Inzercia: Inkscape v spojení s Cortanou? Dokonalé zjednodušenie vašej práce

Počítač je dokonalé zariadenie, ktoré nám v mnohých a niekedy by sa dalo povedať, vo všetkých smeroch zjednodušuje život a uľahčuje našu prácu. Len si predstavte priatelia, že by ste museli v priebehu jedného dňa napísať ručne niekoľko desiatok strán, žiadostí a potvrdení voľnou rukou, alebo navrhovať dizajn tiež len ručne. Samozrejme, že pri jednom kuse sa to dá v pohode zvládnuť, no pri stovkách objednávok je to nulová efektivita a výkon takmer žiadny.

To všetko a samozrejme aj mnohé iné nám uľahčuje počítač a programy, ktoré má v sebe nainštalované, či inak dosadené v operačnom systéme.

Ako funguje Inkscape?

Objavili sme jednu unikátnu dvojicu programov, ktoré sa týmito výhodami môžu pochváliť. Prvou vychytávkou je aplikácia, ktorá pracuje s grafikou. Na vašich schopnostiach je, aby ste sa naučili ako používať Inkscape. Je to open source vektorový grafický editor, v ktorom môžete vytvárať a upravovať dokumenty vo formáte .svg.

Samozrejme, že novinka to nie je, no mnohí používatelia, ktorí pracujú s diagramom, grafmi, logom a kresbou o nej nemusia ani tušiť, pretože len pred nedávnom sa dostala do rozhrania operačného systému Windows Store. Aplikácia teda funguje na všetkých verziách operačného systému Windows 10 a mala by byť aj bezplatná.

 

O neporiadok sa postará Cortana

Ak si teda vďaka spomínanej aplikácii, ktorá pracuje s vektorovou grafikou navrhnete logo, alebo spracujete graf na potrebnú prezentáciu a vo veľkom množstve programov a dokumentov ju zrazu neviete nájsť, môžete aktivovať Cortanu. Táto aplikácia podporuje vyhľadávanie súborov vo vašom počítači s prirodzeným využitím jazyka. To znamená, že sa dá ovládať aj hlasom.

 

Vypočíta, objedná a skontroluje

Tiež by mala fungovať ako vstavaná funkcia systému Windows. V niektorých prípadoch sa dokonca dá prirovnať k vyhľadávaču, pokiaľ niečo nedokáže nájsť otvorí sa práve ten, ktorý máte nastavený ako svoj predvolený. Dokonca zvládne aj výpočty, sleduje váš balík a zarezervovaný let. Pokiaľ sa teda naučíte ovládať tieto dva nástroje vaša práca na počítači bude určite jednoduchšia, tak smelo do toho priatelia.