Inzercia: Receniza Amazon Echo

Nevedel som, že by som sa chcel rozprávať so svojim domom, kým som to nevyskúšal. Po zakúpení reproduktora Echo z Amazonu som bol skeptický, no dnes s ním hovorím každý deň.


Pýtam sa ho na ranné titulky, keď si pripravujem kávu. Pýtam sa ho, aby začal prehrávať poslednú epizódu môjho obľúbeného podcastu alebo prečítal články z online kasína. Žiadam ho, aby nastavil časovač, keď dám zmrznutú pizzu na večeru do rúry. Pýtam sa, aby mi vypol svetlá, keď si ľahnem spať. Jedinou nevýhodou je, že momentálne tento šikovný pomocník nie je dostupný v slovenskej verzií, takže si musíte vystačiť s angličtinou.

Skutočný úspech tohto sympatického inteligentného reproduktora je, že bez problémov zapadá do vašej každodennej rutiny. Nežiada vás, aby ste zmenili niektorý z vašich zvykov, ale len prekvapujúco zvyšuje počet zvykov. Je to najviac futuristický produkt, ktorý vlastním. Ak ho chcete vlastniť tiež, môžete ho  zakúpiť na Amazone za skvelých 79 dolárov. Napriek tomu, že môžete zakúpiť aj Echo Dot, jeho menšieho brata, ktorí stojí len tretinu z tejto ceny, odporúčam kúpu regulárneho Echa. Echo je viac ako iba reproduktor so super mysľou, podobne ako Siri vo vašom iPhone. Je to fascinujúci produkt, ktorý prepojí veci vo vašej domácnosti. Ušetríte tak čas a môžete si napríklad zahrať hracie automaty na telefóne.

Po kúpe vezmite Amazon Echo z krabice a zapojte ho. Budete počuť zvuk Alexy, ktorá sa zobudí. Alexa je virtuálna asistentka Echa, ktorá vás bude sprevádzať vašimi dňami. Pozdraví vás, potom sa porozprávajte a prejdete cez nastavovací proces. Pripojíte sa k sieti Wi-Fi, spárujete ju s vašim telefónom alebo tabletom a potom synchronizujete zálohovanie s domácou sieťou v aplikácii Alexa. Behom minúty budete pripravení. Vyložte si nohy a relaxujte napríklad pri návšteve kasína vo vašom mobile.

Reproduktor sa rozsvieti vždy, keď počuje, že ho oslovíte slovom „Alexa“. Môžete zvoliť aj oslovenie „Amazon“ alebo „Echo“, v prípade, že sa voláte Alexa. Akonáhle budete mať pozornosť Alexy, povedzte Echu, čo chcete. Či už je to nejaký ľahký džez, najnovšie titulky zo SME, 20-minútový časovač, obzvlášť hlúpy vtip alebo niektorú z nespočetných ďalších vecí.

Echo je dobrý poslucháč. V jeho tele je skrytých sedem mikrofónov s potlačením šumu, ktoré využívajú technológiu rozpoznávania hlasu. Čo to naozaj pre vás znamená je, že vás je dobre počuť, aj keď nie ste priamo vedľa zariadenia a dokonca aj vtedy, keď sa v miestnosti koná iný rozhovor alebo je tam šum. Výborne funguje aj keď máte zapnutú televíziu. A ak náhodou máte vo svojom dome viac ako jedno Echo zariadenie, malo by reagovať na vás iba to najbližšie.