IntensDebate.com recenzia

Keďže blogovanie hýbe svetom , a komentáre na blogoch sú ich neoddeliteľnou súčasťou, rozhodol som sa , že prispejem svojou troškou. A tak vám dnes prinášam recenziu jedného zaujímavého komentárového systému nazvaného IntenseDebate od spoločnosti Automatic, ktorá stojí za hádam najpopulárnejším blogovacím systémom WordPress a službou WordPress.com. Nuž dosť bolo úvodu poďme sa pozrieť na systém IntenseDebate z blízka.

Registrácia do systému a jeho inštalácia

Pred prvým použitím systému IntenseDebate je potrebné sa zaregistrovať na ich stránkach. Registrácia je však veľmi jednoduchá a rýchla. Ak ste šťastným majiteľom OpenID, tak sa môžete do systému registrovať aj pomocou tohto štandardu.

Následne je potrebné stiahnuť plugin pre systém WordPress, ktorý jednoducho uploadnete na FTP do patričného adresára a aktivujete v administrátorskom rozhraní. Vnastaveniach následne prejdete troma veľmi jednoduchými krokmi A to prihlásením do systému IntenseDebate, importom vašich komentárov a následnými úpravami detailov pluginu. Obrovskou výhodou pluginu, či skôr systému IntenseDebate je , že nemusíte vôbec zasahovať do kódu vašej šablony. IntenseDebate automaticky nahradí štandardný komentárový systém WordPressu.

Administrácia systému

Systém IntenseDebate ponúka veľmi rozsiahle možnosti administrácie a nastavení. Celkom sa nám pozdávala možnosť blokovať IP adresu v prípade, ak z danej adresy prichádza na blog nevhodný alebo urážlivý komentár, a ak sa situácia opakuje. Systém má tak isto veľmi slušnú databázu klasických spamových slovíčok , ktoré najčastejšie obsahujú spam komentáre, a snaží sa tieto komentáre filtrovať. Systém tak isto obsahuje mailovú notifikáciu, čiže ak príde nový komentár, tak vám príde mail, ktorý vás na toto upozorní. V sekcii Bolog Tools na webe IntenseDebate, cez ktorý všetko administrujete, nájdete aj nástroje pre import či export komentárov, prípadne pre inštaláciu či odinštaláci systému z vášho blogu. V sekcii Layout si môžete upraviť vzhľad komentárov na blogu, a to či už pridaním vlastného CSS štýlu, alebo použitím štandaedných nastavení. Celé nastavovanie systému prebieha okamžite bez nutnosti zásahu do administrácie WordPressu.

intensedeb

Widgety

Keďže sú dnes na blogoch moderné najrôznejšie widgety, bokom nemohol ostať ani systém IntenseDebate, a Widgetov ponúka hneď niekoľko. Prvý je jednoduché číselné vyobrazenie počtu komentárov a čitateľov vášho blogu. Následne nasleduje widget zobrazujúci posledné komentáre na blogu, a ako posledný nasleduje widget s akousi hitparádou komentujúcich.

intenssettings intneslayout

Pluginy

Ďalšou veľmi zaujímavou súčasťou systému sú pluginy. Avšak tie netreba nijako doinštalovávať a fungujú okamžite po aktivovaní pluginu v sekcii pluginy na stránke IntenseDebate. Ako prvý je tu plugin PollDaddy, teda plugin, kde môžeme priamov diskusii vytvoriť anketu. Alebo chcete obohatiť diskusiu o video komentáre ? Nie je problém, k dispozícii je plugin služby Seesmic. Alebo chcete aby vám uživatelia nechali odpoveď v podobe videa z Youtube? Tak na to slúži plugin YoTube Embedable video.

Záver

Ako vidíte spoločnosť Automatic sa naozaj snažila. A priniesla do blogosféry zaujímavý pohľad na svet komentárov. Systém IntenseDebate je pravdepodobne jedným z najkvalitnejších alebo aspoň najkomplexnejšich komentovacích systémov pre blogy.