HP Envy x2 vydarený hybrid tabletu a notebooku

V týchto dňoch som dostal na testovanie celkom zaujímavé zariadenie od spoločnosti HP. Zariadenie sa nazýva HP Envy X2. No a my sa na tento hybrid medzi notebookom a tabletom pozrieme trocha bližšie. Takže poďme pekne na to.

Dizajn

HP Envy x2 je čo do dizajnu veľmi podarené zariadenie. Ja som ho dostal  na testovanie v elegantnom striebornom prevedení, a teraz si ho troška bližšie popíšeme. Na pravej strane zariadenia v časti s klávesnicou, sa nachádza slot na SD karty.

Následne tu máme jeden USB port, no a relatívne veľký konektor napájania. Vľavo potom nájdeme slot na slúchadlá, ďalší USB port a HDMI port v plnej veľkosti.. Po otvorení HP Envy nájdeme veľmi príjemne spracovanú klávesnicu. Touchpadu tak isto nemám veľmi čo vytknúť. Naopak  páči sa mi, že v HP graficky oddelii časť, kde sa nachádzajú tlačidlá.

V texte som použil spojenie v časti s klávesnicou. No a nepoužil som toto slovné   spojenie náhodne. Totiž onen 11,6 palcový displej tohto zariadenia, sa dá stlačením jedného tlačidla jednoducho odpojiť, a z HP Envy sa tak razom stáva plnohodnotný tablet. A čo v tejto časti zariadenia nájdeme ? Tak jednak je to samotný, už spomínaný 11,6 palcový displej. Nad ním sa ďalej nachádza  predná kamera, vhodná najmä pre uskutočňovanie video hovorov cez Skype či iné podobné aplikácie.

Na zadnej strane sa potom nachádza, jednak ovládanie hlasitosti, ako aj hlavný vypínač, no a samozrejme objektív 8 Megapixelového fotoaparátu spoločne z bleskom. Audio oitom zabezpečuje technológia spoločnosti Beats audio.a zo spodu tu máme slot na microSD karty Ok  toľko k dizajnovým veciam, ale aký HW a OS to vlastne používa ?

HP  Envy x2

Strieborný HP Envy x2

Operačný systém a hardware

Zariadenie HP Envy x2 je postavené na dvojjadrovom procesore Intel Atom, ktorý je taktovaný na 1.80 GHz Použitý je už spomínaný multidotikový displej z rozlíšením 1366×768. Ako úložisko je použitý SSD disk o veľkosti 64GB. O grafiku sa potom stará grafický chip od spoločnosti Intel, čomu sekunduje 2GB RAM. Pripojiteľnosť ako WiFi, Bluetooth, či napríklad NFC, nemusím myslím ani nejako zvlášť spomínať. A na akom OS Envy x2 funguje ?

HP Envy

HP Envy x2 oddelené od klávesnice

Envy x2 funguje na operačnom systéme spoločnosti Microsoft a to na Windows 8. Nuž a treba povedať, že na zariadeniach typu HP Envy x2 majú Windows 8 a Modern UI celkom opodstatnenie. Dotykové ovládanie systému, je aspoň pre mňa pohodlné a veľmi príjemné. Takže si myslím, že Windows 8 bol celkom dobrou voľbou pre toto zariadenie.

Čo dodať na záver ?

Ak hľadáte notebook prípadne tablet, a nepožadujete zrovna brutálny výkon, tak myslím, ž eHP Envy x2 je celkom zaujímavou alternatívou. V tomto zariadení totiž získavate dve veci v jednej. Plnohodnotný malý notebook, a zároveň tablet s moderným operačným systémom Windows 8. Takže ak budete uvažovať o novom tablete, či notebooku, určite sa zamyslite aj nad týmto hybridným zariadením.