Howto: Ako vysielať vlastné live video

Dnes som sa rozhodol , že spíšem menší návod na to, ako jednoducho vysielať vlastné live video show tak ako to máte možnosť vidieť v sekcii live video na mojom blogu. Takže čo budeme všetko potrebovať ? Tak poprvé si popíšeme aký hardware používam. Poviem vám, obrovská výhoda je, mať dva počítače. Ja osobne používam starší AMD Sempron ako vysielacie pracovisko. V PC je inštalovaná firewire karta, na ktorú je napojená moja miniDV kamera JVC. Pri FireWire sa troška pristavím. Windows kameru totiž nerozpoznalo ako webcam, a tak som bol nútený hľadať virtuálny ovladač, ktorý mi z FireWire klasickú webcam urobí. Najviac sa mi osvedčil voľne šíriteľný program Superwebcam. Na púšťanie hudby používam môj Behringer BCD3000, a mikrofón mám zapojený v karte, ktorá sa nachádza na základnej doske pc. Takže to by sme mali hardware. Teraz potrebujeme službu cez ktorú to celé pustíme do sveta.

Služieb na streamovanie live videa je teraz už viac. Avšak priekopníci, ktorý totocelé začali sú chlapci z Justin.tv. Potom nasleduje veľmi známa služba Stickam a nie menej známy Ustream.tv, no a nováčik na tomto poli služba BlogTV. Mne osobnesa najviac osvedčila služba Ustream.tv, ktorú mienim aj naplno využívať. Ustream.tv má totiž pravdepodobne najširšie možnosti nastavenia vysielania audia a videa cez internet, s veľmi dobrými výsledkami. Nuž a ako vyzerá moje menšie vysielacie štúdio sa môžete pozrieť nižšie.

 

5 názorov na “Howto: Ako vysielať vlastné live video

  1. ja som presne toto hladal ako vysielať cez net do sveta a nepozerám nato aký hw máš atd, podla mna keby sa chce chváliť tak to robí inak 😉

    kamilio nc =no comment

  2. No vieš niekomu sa info ako na to môže hodiť nie všetci musia poznať tieto služby. Ja som len predstavil svoje riešenie.

  3. Toto mi príde ako keby si sa chválil tým čo máš doma, aj keď to nie je žiadny zázrak.

Nie je možné pridávať komentáre.