Guest Post – Stimator nová služba ktorá zhodnotí vašu stránku

Info o autorovi:

Matej Badin
Som 14-ročný žiak 8.ročníka ZŠ.Žijem v Bratislave.Programovaniu sa venujem hlavne v jazykoch Pascal,Delphi :-). Z webdesignu je to XHTML, CCS, PHP. Z  profesionálnejších programov ovládam GIMP, PhotoShop. Učím sa alebo resp. chce sa učiť Flash, Silverlight, AJAX a Ruby resp.  Ruby on Rails

Blog autora: jamesm.co.cc

=========================================================

Stimator je nová služba web 2.0, ktorá zhodnotí resp. určí cenu vašich stránok.
Ako inak než v amerických dolároch.Ak chcete zistiť hodnotu vašej stránky jednoducho zadáte URL do poľa.A podľa čoho Stimator alebo ak chcete $TIMATOR hodnotí vašu stránku?
No podľa 6 vecí :
1. Doména
Samozrejme doméne 2.úrovne priradí Stimator viac peňazí než doméne 3.úrovne.A taktiež podľa ďaľších faktorov čo sa týka domén a to:PR,traffic,.. Čo ma dosť prekvapilo je, že doméne .com pripisujú väčšiu hodnotu ako iným.
2.Financie
Stimator využíva Yahooh Finance aby zistil koľko investorov je ochotných investovať v tomto momente.A taktiež aká je súčasná pozícia na trhu so stránkami a doménami.
3.Skutočný predaj
Stimator zisťuje informácie z portálov ako Sitepoint aby zistil aké stránky sa teraz predávajú.To má vplyv na hodnotu vašich stránok.
4.Web faktory
Stimator porovnáva vašu stránku s tými čo má v databáze.On sám prechádza mnoho stránok denne a následne matematicky vypočítava hodnotu vašich stránok.
5.Odhad
Stimator porovnáva reklamu,reklamné kampane a výsledky vašich stránok v reklame.Podľa mňa tu získajú stránky najviac dolárov.
6.Záznamy
Stimator vašu stránku ohodnotí podobne ako Google PR od 0 do 10 v logaritmickom meradle.Má taktiež chyby www a non-www verziu stránok pokladá ako 2 rozdielne stránky.Dokonca nepodporu zabezpečený protokol HTTPS ani vnútorné presmerovania.

4 názory na “Guest Post – Stimator nová služba ktorá zhodnotí vašu stránku

  1. Neviem ako to funguje, ale mám pocit, že to nejak nefunguje… Môj blog na blogspote má podľa tej služby hodnotu 6 000 000 dolárov a sme.sk len nejakých 45 000 dolárov.

  2. Ajaj ako pozerám bude musieť skvalitniť písmo. Síce ja sa mám čo ozívať asi najmenej ale dal som mu šancu a uvidíme čo z neho bude. Inak tiež som to mohol prekontrolovať

Nie je možné pridávať komentáre.