Google Docs ako blogovací nástroj

Toť nedávno som svoju kanceláriu kompletne presunul on-line. A tak by ste momentálne na mojom PC Word hľadali márne. Včera ma tak napadlo. Čo tak použit Google Docs ako blogovací nástroj. A čuduj sa svete ono to funguje celkom dobre. Stačí ak si v nastavení publish definujete cestu k xmlprc súboru. V prípade WordPressu je to www.vasadomena.com/xmlrpc.php. Zadáte prihlasovacie údaje a ako weblog api vyberiete Metaweblog. A je to hotové. Odteraz môžete veselo postovať z Google Docs. Ak chcete zadať kategóriu, stačí ak váš príspevok otagujete podľa kategórií, ktoré máte na blogu a je to hotové. Po publikovaní by sa mal príspevok objaviť na blogu tak ako ste ho napísali. Takže už dnes naoyaj nie je nutné inštalovať kvantá programčekov. Čo aj osobne jedine výtam.

1 názor na “Google Docs ako blogovací nástroj

 1. Ahoj Brano :

  1. Ohol sa ked pôjdeš vysielať
  2. Obleč sa dáko pôsobivo, lebo biela stena + biele tričko nejdú do hromady
  3. Uprav si vlasy… jenoducho, sprav všetko to, aby si vizeral pred webkamerou pozeratelne… lebo samozrejme, je to v kvázi, video recenzia. A ludi zaujíma viac, ako vizerás ty (ano psychika).

  Spýtam sa, tento software je vlastne na čo použitelný? Da sa implementovať z niektorími messengermy? Live, Skype a podobne? Lebo onedlho mi príde MSI StarCam 370i http://www.msi.com.tw/program/products/multimedia/mut/pro_mut_detail.php?UID=604

  A este daco… nikdy nekupujte nic lacného od neznámich znaciek :

  http://martinfrano.blog.sme.sk/c/68499/Kvoli-vasmu-zdraviu-prosim-nekupujte-lacne-produkty.html

Nie je možné pridávať komentáre.