Google dnes predstavil Android 4.4 KitKat a Galaxy Nexus 5

Tak priatelia je to tu. To  o čom sa dlho šuškalo sa dnes stalo skutočnosťou. Google dnes predstavil dva dôležité produkty.

Prvým z nich je nová verzia operačného systému Android, ktorý nesie označenie Android 4.4 KitKat. KitKat by mal podľa všetkého znížiť náročnosť na RAM. Tak isto sa aktualizácie dočkali Hangouts, ktoré teraz v sebe integrujú aj posielanie SMS.

Pribudli nové NFC možnosti, vynovený bol tak isto Launcher, či Dialer. Dialer v sebe dokonca integruje vyhľadávanie, a tak stačí ak zadáte názov napríklad reštaurácie. No a automaticky vám dialer nájde aj príslušné telefóone číslo podniku.

Google do nového systému takisto integroval možnosť bezdrôtového tlačenia pomocou služby Google Cloud Print, či zvýšil bezpečnosť svojho systému. Avšak jednou z priorít nového Androidu bolo, aby bežal aj na zariadeniach zo slabším HW nuž uvidíme.

Druhým produktom je dlho očakávaný a diskutovaný smartfón Nexus 5. Ten pre spoločnosť Google vyrobila spoločnosť LG. Samozrejme bežať bude na najnovšom Androide 4.4 KitKat.

Pod kapotou nového Nexus 5 je 2,2Ghz štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon a 2GB RAM. Samozrejmosťou je 4,9 palcový displej s rozlíšením 1080p. Technológiea ako WiFi, NFC či Bluetooth samozrejme nesmú chýbať. Úložisko potom bude v dvoch verziách. A to vo verzii 32 a 16GB.

Nexus-5

Samozrejme nesmie chýbať ani kvalitný fotoaparát. Stále síce ide len o 8 Megapixel ale tentoraz z vylepšenou stabilizáciou obrazu, či možnosťou snímania HDR fotografií známych aj ako true HDR, či ako to volá Google HDR+

Ako vidno Google sa znova pochlapil. Som zvedavý ako rýchlo sa nový Android 4.4 KitKat rozšíri, a aký úspech bude mať nový Nexus 5, ktorý až nápadne pripomína LG G2, ktoré práve testujem, a to najme špecifikáciami.

Ďalej som zvedavý č urobia výrobcovia. Či preskočia update na 4.3 a pôjdu rovno na  4.4, alebo čo sa vlastne bude diať. To bude ešte veľmi zaujímavé sledovať..

Zdroj: Mojandroid.sk a Engadget.com