Google dnes oslavuje 15 rokov

googlelogoTak tak znie to až neuveriteľne. Tento technologický gigant je tu dnes s nami presne 15 rokov. Všetko to začalo úplne nevinne, keď Larry Page a Sergey Brinn spustili pred  15 rokmi na adrese Google.com vyhľadávač. Postupom času sa však vyhľadávaču začalo dariť, a z garážového projektu dvoch študentov sa stala najvplyvnejšia internetová spoločnosť na svete. Pribúdali služby ako Gmail, či mapy.

S postupom technológií pribúdali veci ako Street view. Google sa však neuspokojil len z vyhľadávaním, mapami a mailom. Pribudli tiež reklamné systémy ako Google Adwords, či nástroj na analýzu návštevnosti webu Google Analytics a mnoho ďalšieho.

 

Google sa však začal venovať aj iiným záležitostiam. Napríklad aj vývoju počítačom riadených osobných automobilov, prípadne predaju notebookv, či tabletov, no a samozrejme v neposlednom rade vývoju operačného systému  Android. Či napríklad prevádzke najznámejšieho video servera Youtube. Či populárneho prehliadača Google Chrome

Nie vždy nás však Google svojimi nápadmi potešil.  Sem tam totiž zvykne robiť v svojich službách a projektoch aj poriadky, a v poslednom čase rozvíril diskusie na internete zrušením obľúbeného Google readru. Tak či onak je spoločnosť Google jednou z najvplyvnejších a pravdepodobne aj najobľúbenejších spoločností na svete. A ja spoločnosti Google želám veľa úspechov do ďalších 15 a viac rokov jeho existencie.