Glasswire Firewall: Celkom zaujímavý nástroj

V týchto dňoch som dostal možnosť otestovať si celkom zaujímavý Firewall, a tak trocha aj analytický nástroj nazvaný Glasswire. Konkrétne testujem variantu Elite- A čo všetko  Glasswire ponúka ?

Nuž je toho viac ako dosť. Glasswire máme totižto rozdelený na niekoľko obrazoviek, ktoré si teraz predstavíme.

Graph

Prvou obrazovkou ktorú uvidíte, je obrazovka Graph. Tu získavate real time prehľad o tom, čo všetko behá po vašej sieti, a kedy po nej behá, a tak isto, ako veľmi  túto sieť zaťažuje.

Usage

Druhou  nemenej zaujímavou obrazovkou je obrazovka usage. Tá vám ponúka dokonalý prehľad nie  len  o prenesených dátach. Ale aj  o tom, kam presne sa daná služba napája, a kam vlastne vaše dáta idú. A to dokonca aj podľa krajiny, kde je konkrétny server umiestnený.

Ak sa vám niečo na pripojení nepozdáva, tak ho proste jediným klikom môžete killnúť.

Things

Obrazovka Things, vám potom ukáže zariadenia, ktoré sú pripojené do vašej siete.

Firewall

Máme tu aj funkciu tradičného Firewallu, tak isto spojenú s monitorovaním aktivity na sieti, a samozrejme aj tu môžete nastaviť rôzne podmienky, čo má, a čo nemá Firewall pustiť na váše PC.

Alerty a iné veci

Tak isto viete pomocou rôznych upozornení a nástrojov identifikovať nežiadúcu aktivitu na vašej sieti. Napríklad aj to, či sa sused nenapája na vašu Wifi, a nesleduje na nej Netflix, a vám preto ide celý internet akosi divne pomaly. 

Glasswire vás tak isto upozorní na nebezpečný prienik do vášho PC, ak ste niekde na WiFi v kaviarni povedzme, a nepoužívate VPN pripojenie.

Tak isto tu máte možnosť Remote Access, a ak spravujete viac pc na diaľku, môže sa vám to celkom hodiť.

Záver

Tento post prosím zatiaľ neberte ako finálny verdikt nad Glasswire. ten príde o niekoľko týždňov.

Avšak musím sa priznať, že ma tento Firewall svojimi schopnosťami celkom zaujal.

Ceny a možnosti

Viac info sa dozviete priamo na webe výrobcu