Garmin Oregon 400t recenzia

Zhruba pred týždňom som z eshopu PRESNE.sk obdržal na testovanie turistickú navigáciu Garmin Oregon 400t. Po týždni testovania a hrania sa s týmto GPS navigátorom sa pokúsim zosumarizovať svoje dojmy s používanie v tejto recenzii.

Navigácia prišla zabalená v elegantnej krabici, a treba povedať, že aj obsah balenia bol celkom bohatý. Takže okrem samotného prístroja, sa v balení nachádzal manuál, CD s mapami, a CD s elektronickou príručkou a softvérom. Tak isto sa tu ďalej nachádzal USB kábel, a skoba, keďže sa jedná o turistickú navigáciu.

DSC_0030

Navigácia samotná je veľmi robustne zhotovená. Dominuje jej veľký dotykový displej, ktorým sa prístroj celkom pohodlne ovláda. Telo prístroja vyzerá, že vydrží naozaj dosť, avšak netrúfal som si robiť nejaký crash test, keďže sa jedná o celkom drahú záležitosť. Na spodnej strane sa nachádza konektor pre USB kábel. Napájanie prístroja riešia tužkové batérie. Avšak v tomto prípade vrelo odporúčam zakúpiť nejaké silné nabíjateľné batérie. Asi by bolo dosť nepríjemné, keby Vás prístroj nechal v štichu niekde uprostred lesa.

DSC_0031

Prístroj je inak celkom bohatý na funkcie. Okrem klasickej mapy, na akú sú používatelia GPS zvyknutý, poskytuje aj 3D zobrazenie prostredia. Priznám sa však, že vďaka môjmu super orientačnému zmyslu som akosi s 3D zobrazenia nebol múdry. Ďalej prístroj disponuje funkciou pre geocashing, kde si do prístroja priamo sťahujete údaje o danej cash a vlastne slúži ako taký denníček. Inak ešte sa vrátim k mape. Celkom kvalitne na nej boli zaznamenané takzvané POI. Teda zaujímavé body. Stupava bola zmapovaná celkom podrobne, a tak isto aj Bratislava či Banská Bystrica.

DSC_0034

Keď už sme pri tej mape, nedá mi nespomenúť jednu celkom zvláštnu vec. Neviem možno bola len ako sa vraví chyba medzi užívateľom a stoličkou, v tomto prípade Garminom. Ale pri našej ceste do Banskej Bystrice nebol prístroj ochotný za ten svet vypočítať trasu medzi Brartislavou a Banskou Bystricou. Pritom keď som na prístroji len tak sledoval našu jazdu, tak ukazoval všetky okolité miesta dokonca aj vrátane POI. Takže sme s kolegom naozaj nerozumeli kto urobil kde chybu, Či je to chyba mapy alebo sme len prosto nevedeli nejaké nastavenie. Akonáhle sme už prichádzali do Banskej Bolo totiž všetko v poriadku.

DSC_0036

Inak predajca ma upozornil na jeden zaujímavý bug prístroja, ktorý údajne rieši update firmware. Asíce, že nemôžete napriamo zadávať GPS súradnice, čo je napríklad pri Geocashingu dosť podstatná záležitosť.

A ako hodnotím prístroj po týždni aktívneho používania ? Prístroj je to celkom vydarený až na hore uvedený bug ktorý rieši firmware a našu zaujímavú príhodu z mapou. Ale zase treba to brať aj tak, že sa nejedná o automobilovú ale o turistickú GPS navigáciu. No a v tomto prípade, ma potešila podrobnosť mapy čo sa POI týka. Takže ak ste vášnivý turista či Geocasher, mysím že kúpou tohto prístroja nemôžete urobiť zásadnú chybu.

Zhruba pred týždňom som z eshopu Presne.sk obdržal na testovanie turistickú navigáciu Garmin Oregon 400t. Po týždni testovania a hrania sa s týmto GPS navigátorom sa pokúsim zosumarizovať svoje dojmy s používanie v tejto recenzii.

Garmin Oregon 400t kupite na PRESNE.sk za 398,65 € a k nemu dostanete drziak na bike zadarmo

1 názor na “Garmin Oregon 400t recenzia

  1. oprav si preklep, "geocashing a cash" su nespravne vyrazy, cash je hotovost, nie skrysa 🙂
    spravne ma byt: "geocaching a cache"

Nie je možné pridávať komentáre.