G-Archiver pošle vaše maily autorovi programu – nesťahujte tento program

Keď som si dnes ráno na Zive.sk prečítal o programe G-Archiver, tak ma trocha zamrazilo. Prečo ? Program má za úlohu zálohovať vaše maily s konta Gmail. Ale, je tu jedno ale, ktoré ma v správe dosť šokovalo. Istý inžinier totiž zistil, že program síce stiahne všetku poštu na váš disk, čo je aj jeho deklarovaná funkcia. Avšak zároveň pošle celú vašu korešpondenciu autorovi programu. Celkom sila čo poviete? Tak teraz neviem, či súdiť autora za vytvorenie tohto programu, alebo skôr Google za to ako ľahko sa vie človek dostať k vašim osobným informáciám. Takže ak ste sa s týmto programom niekde na Internete stretli, tak ho v žiadnom prípade nesťahujte a neinštalujte.

5 názorov na “G-Archiver pošle vaše maily autorovi programu – nesťahujte tento program

  1. Google za nic nemoze, kazdy si musi zhodnotit ako moc si ceni pristupove udaje ktore poskytuje tretim stranam. To plati vzdy. A co moze robit s pristupovimy udajmi? Preda ich, ide o „bezny“ tovar.

  2. Tiež ma s odstupom času napadlo načo to ten chlap preboha vlastne písal. Napadá ma taká šibnutá teória. Čo keď je to sledovací dobre utajený nástroj CIA a FBI ? 😀

  3. To je fajn,že nás varuješ, ale rozmýšľam kto by čítal tisíce e-mailov bežných ľudí? Nikto, možno nabehne ďalší program triedič-/vyhľadávač/ pre konkrétne informácie.

  4. No ja som si ten program nestiahol len pred ním varujem ostatných. I keď po Slovensky by autor z mojich mailov asi veľa nemal

  5. A povieš mi prečo by si mal obviňovať Google? Veď ty ako sprostý dáš prihlasovacie údaje pochybnému programu. Ale máš pravdu, Google môže za to, že nechá služby používať aj takýchto ľudí … Sa občas zamysli nad tým čo napíšeš.

Nie je možné pridávať komentáre.