Fripito bude vašim foto sprievodcom na cestách

Vášnivý fotograf a jeden z dvojice protagonistov videocastu DIGIT Honza Březina v týchto dňoch spustil celkom zaujímavú kampaň na Indiegogo k jeho pripravovanej fotografickej aplikácii Fripito.

A čo vlastne Fripito je? Aplikácia Fripito vám pomôže nájsť vždy perfektné miesto pre vaše fotografie. Povedzme, že ste niekde v Mexiku, a chcete mať čo najlepšiu fotografiu z vašej cesty.

Fripito

Tak sa pozriete do aplikácie Fripito a ona vám na základe už publikovaných fotografií a odporučí tie najlepšie miesta, kde sa dajú spraviť najštýlovejšie fotografie, s najleším svetlom či atmosférou. Fripito bude teda akýmsi foto sprievodcom na vašich cestách.

Fripito však nebude len sprievodca, ale zároveň bude aj akousi fotobankou. Teda aplikácia ako taká bude zdarma. Avšak cena fotografií sa bude pohybovať od 3 do 15 dolárov.

Myslím, že aplikácia Fripito je celkom super nápad, a určite sa hodí každému vášnivému fotografovi a cestovateľovi zároveň. Ak sa aj vám idea Fripito páči môžete na vývoj aplikácie prispieť na jej Indiegogo stránke. Aplikácie bude dostupná tak pre iPhone, iPad, ako aj  pre Android.