Feedshow.com – Jednoduchá webová RSS čitačka

Dnes by som vám chcel predstaviť jednu zaujímavú RSS čítačku. Nejedná sa o klasickú aplikáciu ale o webovú službu. Tá je však spracovaná veľmi elegantne. Služba sa nachádza na a drese Feedshow.com a my sa teraz pôjdeme pozrieť na to čo všetko nám ponúka.

Registrácia

Ako každá webová služba tak aj Feedshow.com požaduje registráciu. Tá je však minimalizovaná len na položky email a heslo. Následne vám príde obligátny potvrdzovací mail a vy môžete Feedshow začať používať.

Dizajn

Dizajn služby Feedshow je maximálne jednoduchý a veľmi praktický. Čítačka je štandardne rozdelená na dva paneli. V ľavom panely sa nachádza zoznam vašich RSS kanálov a v pravom sa kanály zobrazujú a pridávajú. Jednoduché a praktické.

Pridávanie RSS

Pridávanie RSS prebieha tak isto veľmi jednoduchým spôsobom. Stačí ak kliknete na ikonku RSS s pluskom. V pravom panely sa objaví políčko pre zadanie URL. Za normálnych okolností stačí ak zadáte len adresu stránky, napríklad http://branorac.sk. Feedshow sa pokúsi RSS kanál rozpoznať automaticky. Ak sa mu to podarí ponúkne vám možnosť subscribe. Keď kliknete na Subscribe, kanál sa objaví v ľavom panely , štandardne v zložke My Channels, aké jednoduché však?

Záver

Feedshow je skutočne jednoduchá webová RSS čítačka. Veľmi praktická a dizajnovo kvalitne spracovaná. Osobne som si ju obľúbil viac ako Google reader. Ak teda hľadáte nejakú webovú RSS čítačku, tak Feedshow odporúčam aspoň vyskúšať.