Fallout 4 a prečo nemám rád predobjednávky

Keď sa na Steame prvý raz objavila možnosť predobjednať Fallout 4 srdce moje zaplesalo, keďže som hral aj prvé hry tejto série. Avšak moja nechuť k pre-orderom vo mne rozblikala varovné kontrolky, aby som neobjednával.

Viete, ja pre-order vnímam trocha ako mačku vo vreci. Zaplatím povedzme 60 Euro za niečo, čo ani neviem ako bude nakoniec vyzerať, a čo sa môže napokon nepekne vypomstiť.  A tak som dopredu neobjednával ani v tomto prípade.

Nuž a zdá sa, že som nakoniec dobre urobil. Fallout 4 má v sebe toľko bugov, že pôsobí skôr ako nedokončená hra. A ak seká dokkonca aj na Xbox One, je niečo naozaj veľmi zle. A argument typu, že veď oni to updatnú u mňa nezabeire.

Viete Fallout 4 sa nevyvíjal za de či za rok. A tak mali vývojári dosť času na jeho poriadne otestovanie. Lenže zdá sa, že dnes sa už testovanie hier veľmi nenosí. Radšej rýchlo zarobiť, a potom plátať.

Ako si inak vysvetliť, že aj nový Call of Duty Black Ops  nebol niekoľko hodín hrateľný. A to ani na strojoch, ktoré ľavou zadnou utiahli Witcher 3.

Dnes sa zdá, že je dôležitejší zisk, ako kvalita daného produktu. A  aj pre to nefandím pre-order záležitostiam, keďže netuším, ako daný produkt napokon dopadne, a či si nebudem hlavu o stenu trieskať, že 60 Euro letelo komínom.

A ako ste na tom vy? Predobjednávate si hry, alebo ste opatrnejší, a počkáte si na prvé recenzie hry, ktorá vás zaujíma?