Facebook uvádza aplikáciu na privátne zdieľanie fotografií nazvanú Moments

Tak priatelia Facebook dnes celosvetovo uviedol celkom zaujímavú aplikáciu na súkromné zdieľanie fotografií nazvanú Moments. Táto aplikácia už síce fungovala, ale bola ako obvikle dostupná len pre USA.

Oddnes je však dostupná aj v EU a kanade. Facebok však pravdepdobne musel splniť nejaké tie podmienky EU, pretože v aplikácii  nenájdeme napríklad funkciu rozpoznávania tváre. Ak však foto posielam len medzi kamošmi, je to skoro jedno no nie ?

IMG_0087

A ako aplikácia funguje? Ak má niektorý z vašich priateľov aplikáciu nainštalovanú, vytvárate si vlastne akoby akési spoločné galérie, kam prispieva aj on aj vy. Hodí sa to napríklad ak chodíte na nejaké spoločné akcie, a nechcete, aby fotky videla osoba nepovolaná, ale len vy dvaja.

IMG_0089

 

Myslím, že idea, ktorá je za aplikáciou moments, teda súkromné zdieľanie fotografií, je celkom zaujímavá, čo poviete? Uvidíme ako sa Moments uchytia v našich končinách, ale pre mladých to môže byť celkom zaujímavá aplikácia. Aplikácia je dostupná ako pre Android, tak aj pre iOS

Zdroj: TechCrunch