Facebook odkúpil spoločnosť Gowalla

Tak zdá sa, že sa Facebook vybral na vianočné nákupy. Podľa zdrojov blízkych CNN totiž včera odkúpil geolokačnú Službu Gowalla. Podľa CNN mnoho hlavných zamestnancov vrátane zakladateľa Gowalla bude presťahovaných do sídla Facebooku v Palo Alto. Osobne si nie som celkom istý či Facebook nebude akvizíciu aj trocha ľutovať. Gowalla spočiatku vyzerala dobre a začínala ako konkurent pre Foursquare, lenže tu svoj boj totálne prehrala. A po poslednom update aplikácie som sa v nej osobne ani ja sám nevyznal. Nuž uvidíme ako Facebook z Gowalla naloží,a či vedomosti teamu využije napríklad pri Timeline alebo aj niekde inde. Ak by chcel Facebook vybudovať priameho konkurenta Foursqare, bol by to určite celkom zaujímavý súboj.  Ale ako vravím, nechajme sa prekvapiť, čo táto akvizícia prinesie.

Zdroj: CNN

2 názory na “Facebook odkúpil spoločnosť Gowalla

  1. Pravdupovediac gowallu mám radšej ako foursquare, je tam viac vyzdvihovaná funkčnosť akýchsi výletov, nielen označovanie sa na miestach ako je to pri foursquare.
    A zároveň mám pocit, že obsahuje hlavne zaujímavejšie miesta a tie sú aj popísané a majú priradených viac užitočných informácií a fotiek.
    Áno, uznávam, že ju používa menej ľudí, no u mňa v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac.

Nie je možné pridávať komentáre.