ESET a Lenovo dve IT udalosti jedno miesto jeden deň rozličný čas

Včerajšok bol na IT udalosti veľmi rušným dňom. Do môjho kalendára sa dostali tieto dve udalosti. Tlačová konferencia spoločnosti ESET pri príležitosti uvedenia ESET Smart Security 5 na trh. A Lenovo roadshow kde Lenovvo predstavilo jednak novú obchodnú stratégiu pod heslom For those who do. A tak isto Lenovo v trucku predstavilo celé svoje portfólio produktov vrátane najnovších tablletov. Avšak poďme pekne po poriadku.

ESET

O10:00 sa konala už spomínaná tlačová konferencia spoločnosti ESET na 17tom poschodí Aupark Tower. Som rád že aj na našom malom Slovensku máme tak celosvetovo známu spoločnosť akou ESET nepochybne je. Jej pobočky siahajú od Bratislavy cez San Diego až po Singapur. Jej produkty chránia tisíce počítačov na celom svete ako v zákazníckej tak i v biznis sfére. ESET priniesol do novej verzie niekoľko noviniek.

Je to jednak rodičovská kontrola, kde rodičia môžu presne kontrolovať kde ich dieťa bude či nebude surfovať. Ďalej je tu funkcia Game mode určená pre hráčov pri ktorej antivírus ešte menej zaťažuje PC.

Tak isto je zaujímavá aj nová licencia nazvaná Unilicense. Kúpite si jeden produkt, a je jedno či ho nainštalujete na Mac, Linux či PC. Apropo keď sme pri Macu. Dnes u mňa totálne padol mýtus, že na Mac nieje žiadna infiltrácia. Tak isto sme si pozreli aj Vírusové laboratórium, kde sme však s celkom pochopiteľných dôvodov nemohli fotografovať.

Lenovo

O 14:00 som sa presunul do stanu spoločnosti Lenovo tak isto pri Auparku. Na svojej tlačovej konferencii Lenovo predstavilo novú stratégiu a nový slogan For those who do. A tak isto nové tablety Thinkpad a Ideapad. Treba povedať, že boli naozaj luxusné a už sa teším až dáky z nich obdržim na recenziu. Inak truck bol nadupaný hádam všetkým čo Lenovo vyrába od Thinkapadov cez tablety až po All in One PC kde ste si mohli zahrať napríklad aj Angry Birds v naozaj veľkom formáte. Prezentácie prebiehali čisto po anglicky a ja som z radosťou zistil, že na tom nie som vôbec zle, keďže som v 90 percentách presne rozumel o čo sa jedná.

Inak taká pikoška. Vedeli ste , že Bratislavské Lenovo disponuje celkom dobrou rockovou kapelou z radov vlastných zamestnancov ? Musím sa priznať, že chlapci hrali naozaj veľmi dobre, a to rock zrovna nie je moja krvná skupina.

ESET galavečer

Večer po tomto ulietanom dni celkom dobre padol galavečer organizovaný spoločnosťou ESET ktorý sa konal v reštaurácii Molo na Kuchajde. Na galavečere vládla ozaj príjemná a pohodová atmosféra. Postarala sa o to aj Partička na čele s Danom Danglom spolu s Petrou Polnišovou a Romanom Pomajbom. Zábava to bola skvelá a títo herci sú neskutočný improvizátori. Chvíľu som mal možnosť s Romanom Pomajbom pokecať, a je to celkom pohodový týpek.