Dve aplikácie plné hudby pre vaše iPhony

Dnes tu mám pre Vás dva tipy na aplikácie pre iPhone na počúvanie hudby, presnejšie, na počúvanie internetových rádií. Takže poďme sa na tieto aplikácie spoločne pozrieť, a povedzme si čo od nich možno očakávať.

Tune in radio

Prvou aplikáciou je aplikácia služby Tunein Radio. Táto služba Vám ponúka široký výber rádií s celého sveta. A ako funguje ? Po spusdtení aplikácie máte niekoľko možností ako sa k požadovaným staniciam dostať. Buď si len tak prezriete zoznam, prípadne sa pozriete na žáner, ktorý máte najradšej. Osobne sa mi však zdala najzaujímavejšia možnosť vyberať stanice pomocou vašej aktuálnej polohy. Teda ak som na Slovensku, aplikácia my ponúkne zoznam streamov slovenských rozhlasových staníc. Pričom Slovenský Rozhlas dostal samostatnú kategóriu. Keď už máme vybrané svoje obľúbené rozhlasové stanice, tak len pridáme ich stream do položky obľúbené a môžeme veselo počúvať. Tunein radio je veľmi praktická služba a odporúčam ju do každého iPhone.

Di.fm /Sky.fm

Ďalšie dve aplikácie ktoré veľmi rád používam sú aplikácie služby Digittally imported radio/Sky.fm radio. Sú to vlastne streamy, ktoré sú veľmi úzko žánrovo zamerané. Pokiaľ pri Di.fm ide skôr o elektronickú hudbu od techna až po Drum and Bass a Trance, tak Sky.fm streamy sú zamerané skôr na rock,, jazz a pop. Oba však patria jednej spoločnosti, a tak ich výhodou je, že ak si zakúpite jeden premium účet, tak platí ako na Di.fm, tak aj na Sky.fm. Ak máte radi skôr špecializované streamy než klasické stanice, sú potom práve appky od Digitally imorted to pravé pre vás.