Dožijeme sa storočia bez vojny ?

Dnes som pozeral jeden dokument, kde sa preberali vojnové konflikty 20teho storočia. Je to smutné ale žiaľ pravdivé,, že 20 storočie bolo storočím vojen. Ak si však niekto naivne myslel, že v 21 storočí bude niečo v tejto oblasti inak hlboko sa mýlil. Dokazuje to aj najnovší konflikt medzi Izraelom a Palestínou. Dúfam, že sa raz dožijem storočia, kde nebude jediného vojnového konfliktu. Ale to je naozaj asi len moje zbožné prianie a prianie väčšiny rozumne uvažujúcich ľudí. Určite by aj obyčajný Palestínčan alebo Izraelčan bol radšej keby sa nebojovalo. Ale žiaľ za ľudí vždy rozhodujú mocnejší. Nuž ale dúfam, že raz naozaj vojny prestanú čo poviete som príliš naivný ?

8 názorov na “Dožijeme sa storočia bez vojny ?

 1. Ja sa na toto naše správanie pozerám ako na detskú chorobu. Ľudstvo je na planéte len nepatrné percento času a tak má možno necelý rok – vidím to na ovčie kiahne. Ešte sami nevieme čo so sebou a „chvíľu“ to asi potrvá…

 2. mozno by bola zaujimava statistika kolko % ludi zije vo vojne, latentnom konflikte atd.

  • No bohužiaľ cez CS sa asi nevyriešia problémy. Ale predstava prezidentov ako si svoje spory riešia na Airsofte alebo Paintballe je prinajmenšom kuriózna.

 3. nikdy 😀

  vsak keby nebolo vojen ani v davnej minulosti ani v minulom storoci ani v tomto… tak dnes nie je 7 miliard ludi na zemi ale minimalne 14 :-)) a tomu by sa hovorilo preludnenie.. Nastastie sa toho uz nedozijeme…:-)

 4. „Dúfam, že sa raz dožijem storočia, kde nebude jediného vojnového konfliktu.“
  Tak to teda veeeelmi pochybujem, ze sa raz DOZIJES vobec dalsieho storocia 😀 Mrzi ma to…

  • Myslel som to samozrejme obrazne. Ale dúfam že dnešná mladá generácia a ďalšie sa raz takej doby dožijú.

Nie je možné pridávať komentáre.