Do rodiny herných zariadení SoundBlasterX pribudla nová zvuková karta

SINGAPORE – Spoločnosť Creative Technology Ltd predstavila Sound BlasterX G1, zvukovú USB kartu o veľkosti palca pre skutočných hráčov na cestách. Navrhnutá tak, aby bola jednoduchým a cenovo dostupným riešením pre upgrade bežného zvukového vybavenia a priniesla užívateľom konzistentný zvuk vo vysokom rozlíšení bez ohľadu na to, kde hrajú. Sound BlasterX G1 akceptuje natívny vstup 7.1 kanálového signálu tak, aby poskytol skutočný 7.1 priestorový zvuk aj na stolovom počítači pre skutočnú virtualizáciu herných efektov a zvukových podnetov s dokonalou presnosťou a polohou.

 

Sound BlasterX G1 je kompatibilná so všetkými analógovými headsetmi a slúchadlami do uší. Karta disponuje slúchadlovým zosilňovačom, ktorý ponúka výkonný 7.1 priestorový zvuk s vysokým rozlíšením 24-bit/96kHz. Sound BlasterX G1 taktiež prichádza s aplikáciou BlasterX Acoustic Engine Pro, ktorá umožňuje užívateľom plne prispôsobovať zvuk na stolovom počítači, rovnako ako aj vytvárať optimalizované zvukové profily. Bola navrhnutá pre hráčov, kde 17 prednastavených herných zvukových profilov vylepšuje herný zvuk s pôsobivým priestorom, zvýrazní basy a pridá zvuku čistotu, zatiaľ čo patentovaná technológia Scout Mode umožňuje užívateľom počuť svojich nepriateľov skôr, než budú nepriatelia počuť ich, týmto im dá výraznú taktickú výhodu na bojovom poli. Okrem rôznych softvérových vylepšení, môžu užívatelia tiež využiť naprogramované zvukové vlastnosti G1 na hardvérovej úrovni pomocou režimu X-Plus, ktorý inteligentne znižuje ruchy a zdôrazňuje podstatné zvukové detaily, ktoré sú v hre dôležité. V kombinácii s populárnym headsetom Sound BlasterX H5 si môžu užívatelia vychutnať rovnako kvalitný zvuk v turnaji, nech sa nachádzajú kdekoľvek, bez obáv z inštalácie softvéru.

Zvuková USB karta Sound BlasterX G1 funguje so zariadeniami, ako sú stolový počítač, Mac® a PlayStation® 4, čím poskytuje najjednoduchší, prenosný plug-and-play upgrade základného zvuku z matičnej dosky alebo hernej konzoly, až na oceňovaný zvuk Sound Blaster. So Sound BlasterX G1 si môžu užívatelia vychutnať zvuk vo vysokom rozlíšení, zažiť fantasticky reálny 3D priestorový zvuk v hrách a filmoch na svojích počítačoch, nech sú kdekoľvek.

 

Medzi kľúčové vlastnosti Sound BlasterX G1 patria:

  • Skutočný 7.1 HD priestorový zvuk

Schopnosť dekódovať vstupné signály natívnych 7.1 kanálov na platforme stolového počítača. Sound BlasterX G1 ponúka skutočný 7.1 priestorový zvuk vo vysokom rozlíšení s bezkonkurenčnou virtualizáciou herných efektov a zvukových podnetov s dokonalou presnosťou a realistickým umiestnením.

Screen Shot 2016-04-21 at 07.53.10

  • Aplikácia BlasterX Acoustic Engine Pro pre počítače

Aplikácia BlasterX Acoustic Engine Pro ponúka bezprecedentnú úroveň prispôsobenia zvuku a realizmu. To zvyšuje prehľadnosť, rozširuje virtuálnu priestorovú priestrannosť a zvyšuje basový výkon, čím umožňuje užívateľom vychutnať si kvalitný kino zvuk v pohodlí svojho domova. 17 prednastavených zvukových profilov vylepšuje kľúčové zvukové detaily v rôznych herných žánroch, vrátane profilov určených pre hry ako Counter-Strike®, Global Offensive, Call of Duty® Series, Dota® 2 a mnoho ďalších tým, že im dáva ďalšiu výhodu.

  • Režim Scout

Aktiváciou režimu Scout prostredníctvom aplikácie BlasterX Acoustic Engine Pro budete počuť nepriateľov z väčšej vzdialenosti, a získate tak výraznú taktickú výhodu v boji.

  • Režim X-Plus pre slúchadlá Sound BlasterX H5

Po spárovaní s hernými slúchadlami Sound BlasterX H5 si môžete navoliť program Sound BlasterX G1 s prispôsobiteľným zvukom pre rôzne súťažné hry prostredníctvom konfigurátora aplikácie X-Plus pre získanie výhod nad svojimi súpermi. Unikátne nastavenia zvuku sú priamo v zariadení G1 naprogramované, takže užívatelia sa nemusia obávať inštalácie softvéru na cestách a na turnajoch.

  • Prehrávanie a nahrávanie vo vysokom rozlíšení

USB pripojenie umožňuje prehrávanie vo vysokom rozlíšení až 24-bit/96kHz a nahrávanie v rozlíšení až 24-bit/48kHz pre kvalitné podcasty a videokonferencie na stolných počítačoch a Mac-och.

  • Slúchadlový zosilňovač s nízkou 2.2 ? výstupnou impedanciou

Sound BlasterX G1 je schopná fungovať s hernými slúchadlami na hlavu aj s citlivými slúchadlami do uší od 16? do 300? s úplnou a detailnou jasnosťou.

  • Creative ALchemy

Softvér Creative ALchemy obnovuje priestorový zvuk pri starších herných tituloch.

  • Podpora OpenAL

3D Audio API Cross-platforma odomyká plný potenciál zvukových kariet Sound Blaster. EAX Advanced HD 5.0 pre hráčov umožňuje súčasnú obnovu viacerých prostredí.

 

Cena a dostupnosť

 

Cena hráčskej zvukovej USB karty Sound BlasterX G1 o veľkosti palca je stanovená na 49.99 EUR, dostupná je v online obchode na webovej stránke www.creative.com.

 

Pre informácie o dostupnosti v obchode, prosím kontaktujte vášho miestneho autorizovaného predajcu.

 

Pre viac informácií o Sound BlasterX G1 a celej hernej sérii Sound BlasterX, navštívte prosím webovú stránku BlasterX.com.