Dnes vyšiel Djay Pro novinka pre fanúšikov Djingu na Macu

Ak sa aspoň trochu zaujímate o mixovanie hudby na PC, a  nebodaj ste šťastný majitelia Macov, tak práve pre vás mám veľmi dobrú správu.

Spoločnosť Algoriddim, tvorca známych DJ appiek  pre Mac, iPad či iPhone, nazvaných jednoducho Djay, prichádza po dlhom čase s novou aplikáciou pre Mac, nazvanou jednoducho Djay Pro. A čo prináša Djay Pro nové?

Nuž je to ho veru veľmi veľa. Okrem toho, že aplikácia je teraz natívne 64bitová, podporuje tak ako aj verzia Djay 2 pre iPad mixovanie Spotify knižice.

Dostávate tak do rúk bohatú knižnicu 20 miliónov skladieb, ktoré môžete mixovať. Taktiež prichádza s až tromi rozhraniami, Jedno sú klasické gramce, ďaalšie rozhranie je dvojdeck takzvaných waveforms, a tretie rozhranie je až štvordeck v podobe waveforms.

Tak isto sem autori preniesli aj sampler v takej podobe, ako ho poznáme z aplikácií pre iPad, čo je myslím len a len dobre.

Tak isto ako v iPad appke, aj tu funguje pri Spotify mixoch systém Echonest. Čo je vlastne systém, ktorý vyhľadá najlepší možný song, ktorý by sa hodil do mixu k tomu čo momentálne hrá. A treba povedať, že sa triafa celkom dobre.

Samozrejme nechýba možnosť, rôznych efektov, či slučiek, alebo možnosť nastaviť si takzvané cue points.  Efektových balíčkov je celkom dosť a niektoré sa predávajú ako in-app purchase. Výhoda však je, že ak si balíček kúpite na Macu môžete ho používať aj v appke na iPade, či iPhone.

Screen Shot 2014-12-18 at 19.34.36

Čo  je možno pre niekoho trocha na škodu veci je fakt, že sa nejedná o update pôvodnej aplikácie, a teda nedostanete ho free. Ale je to kompletne nová aplikácia, ktorej cena nie je zrovna najnižšia. Už teraz pri uvedení na trh stojí v akcii 45 Euro. Som zvedavý kam sa vyšvihne cena po uvádzacej akcii.

Screen Shot 2014-12-18 at 19.34.47

Tak či onak, akosi som neodolal a investoval do tejto aplikácie. A po čase vám pravdepodobne prinesiem ešte bližší pohľad na túto aplikáciu, pravdepodobne aj s nejakým demo mixom.