DELL Alienware M14x štýlový herný krásavec

Ako  isto viete vpočas sviatkov som mal jedinečnú možnosť testovať výkonný herný notebook DELL Alienware M14x. Jedná sa o veľmi zaujímavý notebook a my sa teraz na tohto štýlového krásavca spoločne pozrieme trocha bližšie

Dizajn

Ako som už v úvode naznačil, Alienware M14X nie je len taký obyčajný notebook. Jedná sa momentálne o jeden z najštýlovejších notebookov aký môžete zohnať, a tomu zodpovedá aj jeho dizajn. Takže poďme pekne po poriadku.  Na prednej strane notebooku sa nenachádza absolútne žiadna výbava, čo sa týka periférií, za to tu však nájdeme na každej strane dve imidžové LED svetlá, ktoré si môžete nastaviť podľa svojej potreby tak ako aj iné podsvietené časti notebooku. K tomu sa však ešte neskôr dostanem. Na pravej strane notebooku sa nachádza štrbinová DVD mechanika a dvojica USB 3.0 portov . Nič viac a nič menej.

Ľavá  strana notebooku je však už omnoho zaujímavejšia  čo do výbavy portov. Nájdeme tu jednak klasickú multifunkčnú čítačku kariet. Ďalej tu nájdeme vstup na mikrofón a dva výstupy pre slúchadlá.  Na tento notebook v pohode napojíme tri monitory, pretože hneď  za výstupom slúchadiel nájdete mini displayport,  HDMI  port,  a aj klasický VGA port pre pripojenie externých monitorov. Na zadnej strane nájdeme  otvory chladenia notebooku a napájanie adaptéra, čo je celkom šikovné riešenie, pretože  kábel vám potom nezavadzia na stole, a  vy môžete spokojne hrať svoje obľúbené hry.

 

Poďme sa teraz pozrieť pod veko  tohto netradičného herného notebooku. Hneď pod displejom sa nachádzajú vysoko kvalitné reproduktory značky  Klipsch audio, a musím vám povedať, že kvalitnejší zvuk som nan notebooku ešte nepočul. A to mi už rukami prešiel nejeden notebook. V strde reproduktorov sa nachádza štýlový  vypínanie notebooku v tvare hlavy aliena. A nad týmto všetkým dominuje nápis ALIENWARE a 14 palcový vysoko kvalitný displej s maximálnym rozlíšením  1368×768.

Pod reproduktormi sa nachádza veľmi kvalitne spracovaná komfortná klávesnica, ktorej  podsvietenie je možné si prispôsobiť a to až v štyroch rôznych zónach. Podd klávesnicou sa nachádza veľmi presný touchpad, ktorý tak isto môžete prispôsobiť podsvietením. Celý  notebook je potom jemne pogumovaný, a vy máte z jeho používania naozaj veľmi príjemný pocit. Avšak jedná sa hlavne o herný notebook a tu je nutný aj istý výkon.   Takže na čom ten notebook beží a ako je na tom graficky ?

CPU a dvojica GPU

V tomto notebooku sa nachádza  procesor Intel Core i5 taktovaný  na 2,6GHz. Ďalej tu nájdeme až 6 GB RAM a teraz prichádza prekvapenie. V notebooku sa nachádzajú dve grafické karty. Jedna grafická karta je klasická kancelárska Intel  GMA. Avšak druhou grafickou kartou je výkonná herná grafika spoločnosti  NVIDIA. Konkrétne sa jedná o model  GeForce GT 555M  s 1GB vlastnej pamäte  ktorá poskytuje veľmi vysoký výkon v hrách. Výborné na tom je, že karty sa vedia inteligentne medzi sebou prepínať, a herná grafika sa spustí naozaj len vtedy, ak začnete hrať dáku  hru. Ako náhle skončíte, velenie znova preberá integrovaná grafická karta od Intelu.

Testované hry

Poviem vám, že ako náhle sa mi notebook dostal na stôl, bolo jasné, že nebuidem na ňom len surfovať. Ako prvá prišla na rad hra Battlefield Bad  Company 2. Pred tým som bol rád ak  som hru rozbehal ako tak na Low či Medium detajloch. Tu som si hru konečne vychutnal na High detail a poviem vám, že je to úplne iný herný zážitok.

 

Ďalšou hrou , ktorá vedela už pri prvej časti potrápiť mnohé zostavy bola hra Crysis. A tak som bol celkom zvedavý, ako si s ňou poradí tento herný notebook. AlienWare nesklamal  ani v tomto prípade a hru som bez mihnutie oka spustil na very high detailoch, a konečne som si užil pravú atmosféru, podporenú vysokokvalitným zvukom Klipch  audio. To isté platilo aj pri Bioshock 2 či Borderlands, ktoré tento notebook zvláda ľavou zadnou.

 

Alienware command center  alebo customizacia v štýle Alienware

 

Čo je vlastne to Command center ?  Command Center je softvér za pomoci ktorého si na svojom Dell Alienware M14X nastavíte  ľubovoľné farebné schémy podsvietenia  notebooku, a to hneď v niekoľkých zónach. Tých zón je konkrétne šesť

Len samotná klávesnica notebooku je rozdelená do štyroch svetelných zón dve po okrajoch klávesnice a dve v strede. Ďalšou zónou je touchpad. Samostantú svetelnú zónu tvorí tlačidlo pre zapnutie notebooku, LED dióda WiFi, či dokonca ja nápis Alienware tesne pod displejom, a poslednou zónou sú dve LED svetlá  umiestnené v predu.

To všetko si môžete nastaviť za pomoci programu Alienware Command Center.  Tak isto si môžete nastaviť, či bude svietiť len farebne, pulzovať, alebo vytvárať rôzne farebné prechody.  Samozrejme ak vám efektné podsvietenie nebude vyhovovať jednoducho ho vypnete kombináciou fn+alien fx  a podsvietenie sa vypne.  Viem niekto môže namietať že imidžovka. Ale pravdu povediac mne sa práve tá odlišnosť od bežných notebookov veľmi páči.  V Command centre si však nenaastavujete len  podsvietenie. Tak isto cez tento progm nastavujete plány napájania, či touchpad notebooku.

 

Záver.

Ako vidno notebook DELL Alienware M14x je skutočne vysoko výkonným herným notebookom. Ak teda hľadáte štýlový herný notebook a nevadí vám ani jeho vyššia váha, keďže obsahuje miesto jednej až dve grafické karty a 500GB HDD myslím, že aj napriek trocha vyššej cene okolo 1300€ sa jedná o veľmi dobrú aj keď tocha imidžovú voľbu Napriek tomu môžem notebook M14x len vrelo odporučiť. Uvidíte, že budete s jeho výkonom ako v práci tak aj v hrách nadmieru spokojný

2 názory na “DELL Alienware M14x štýlový herný krásavec

  1. brano, ked uz testujes notebook za 1300€ daj si aspon tu namahu a poriadne ho pofot. Tvoje fotky su vsetky rozostrene a ako keby boli fotene starym mobilom, taktiez si ho mohol pred fotenim troska utriet od prachu 😀

  2. Ten notebook nie je rozhodne stylovy ani najstylovejsi, od toho ma skutocne daleko. Skus zapracovat na typografii, raz je to alienware, raz je to alienaware, raz pises 
    1300€ spolu, raz nadpisy s bodkou /zle/, co takto nejake videjko ?

Nie je možné pridávať komentáre.