Čo používam na iPad 2

V týchto dňoch už nejaký ten piatok používam iPad 2. A tak som si povedal, že vám prinesiem také prvé pocity s používania tohto produktu spoločnosti Apple. Alebo lepšie povedané bude to taký pohľad na to čo na tom iPade používam a na aké účely. Takže poďme na to.

 Pracovné nástroje

Evernote

Evernote sa stal mojim neoceniteľným pracovným nástrojom na rôznych tlačovkách. Už viac neťahám zo sebou mega notebook, ale poznámky si píšem pekne do Evernote., A doma len spracujem report na klasickom PC.

 

Čítanie

Kiosk

Na čítanie používam aj zabudovaný Kiosk.. Dokonca som si doň predplatil hneď tri magazíny. A to PC Revue, Popular Science a Wired. Chcel som aj New York Times ale keď som videl tie ceny rýchlo som si to rozmyslel.

iBooks

V iBooks čítam v podstate momentálne len dve knižky. A to životopis Stevea Jobsa a knihu Patrika Zandla Flotila Zem.

 Video

Na tvorbu videa používam jednoznačne iMovie. Tu to myslím nepotrebujeme viacej rozpisovať. iMovie stačí úplne bez problémov na tvorbu video postov.

Hrátky z hudbou

Tu je to už trocha komplikovanejšie. Na mixovanie cez Virtual Dj používam ich oficiálnu iPad aplikáciu a keď chcem mixovať s iPadu priamo používam program djay, plus dáke interaktívne hudobné srandičky.

Hry

Na iPad 2 sa dá celkom dobre zahrať v podstate akýkoľvek žáner hier. Ja som si zo závodných obľúbil Need for Speed Shift a zo strategických som sa namotal na Battle Nations.

 Sociálne Siete

Tento odstavec bude veľmi jednoduchý. Na iPade sú klienty v zásade pre dve sociálne siete priam vynikajúce a to Facebook a Twitter. Viac by som asi na iPade nevyužil. Veci ako Foursquare, Oink, či Instagram mám nainštalované na mojom iPhone.

Takže ako vidno iPad nie je len hračka ktorá podľa pár ľudí nič nevie. Je to celkom užitočné a praktické zariadenie, ako na prácu tak aj na zábavu na dlh cesty vlakom či autobusom. A čo vy, čo používate na svojich iPadoch ?