Čo nové v LENOVO

Ako všetci viete, tak dnes, alebo včera, to záleží od toho kedy čítate tento príspevok, som sa zúčastnil tlačovej konferencie spoločnosti LENOVO, na ktorej boli predstavené nové notebooky a netbooky pre spotrebiteľov, z radu Ideapad. Ono to nebola ani tak tlačovka, v pravom zmysle slova, ako skôr prezentácia noviniek. Avčak veľmi dobre odvedená prezentácia, na kotrej sa človek dozvedel všetko potrebné, a zároveň sa vôbec nenudil. Samozrejme k dispozícii boli aj notebooky a netbooky priamo na otestovanie a odskúšanie. A aké mašinky vlastne LENOVO predstavovalo ? Nuž poďme pekne poporiadku.

Netbook S10-2

Prvým na rade je maličký netbook LENOVO Ideapad S10-2, ako 10 v názve napovedá, jedná sa o netbook s 10 palcovým displejom. Má zabudovanú funkciu OneKey pre jednoduchú zálohu, a obnovenie systému, Procesor Intel Atom ,1GB RAM DDR2 a 160GB HDD. Mašinka je to naozaj veľmi elegantná. Dodávať sa bude nie len v čiernom, ale aj v iných prevedeniach. Len je trocha škoda, že v dnešnej dobe prichádza z Windows XP Home a nie Windows 7. Ale údajne sa pripravuje aj takáto konfigurácia, ak som správne pochopil.

S10-2

Ďalším predstavovaným fešákom je Ideapad S-12

Ako už 12tka v názve napovedá, jedná sa o netbook s 12 palcovým displejom. LENOVO má totiž ako jedno z mála rozumné značenie modelov. A teda sa v tom vyzná aj menej skúsený človek. Ale poďme k veci. Tento notebook je znova v takej klasickej konfigurácii. A to 160GB disk, 1GB alebo 2GB RAM DDR2. Avšak tu už je možnosť si vybrať, či chcem Windows XP alebo nové Windows 7. Výdrž LENOVO udáva pri týchto dvoch netbookoch 6 hodín so 6 článkovou batériou 12 palcová verzia má naviac express card slot, či HDMI port.

S12_Black_04

Nuž a prichádzame k stroju, ktorý ma dostal asi najviac. LENOVO Ideapad U350

Tento stroj sa už neradí medzi netbooky, ale medzi plnohodnotné notebooky. Avšak dizajnom by vás veľmi ľahko oklamal. Dizajn tohto 13 palcového krásavca je neskutočne tenký a elegantný. Notebook má však niekoľko šikovných vychitávok .

Ako CPU môžete mať buť Intel pentium SU4100 na 1,3 Ghz, alebo Intel Core 2 Duo SU7300 na 1,3Ghz. HDD je úctyhodných 360GB. RAM môžete mať 3 alebo 4 GB DDR3. Okrem klasických portov tu nájdeme aj HDMI, a akýsi mini PCIe a to dokonca hneď 2x Ako vidno na tomto krásavcovi sa v LENOVO vybláznili nie, len po technickej, ale aj po dizajnérskej stránke. Tento notebook som mal v ruke zo všetkých asi najdlhšie, pretože mi najviac zaimponoval. Oh a skoro by som zabudol spomenúť jednu jeho pikošku. Obsahuje senzor rozpoznávania okolitého svetla. Teda prispôsobí podsvietenie displeja automaticky vášmu okoliu.

U350_01

Nuž a na záver tu mám najväčší stroj z rodiny Ideapad, ktorý bol dnes predstavený. Jedná sa o model G550.

Model G550 síce až tak neohúril svojim dizajnom. Predsa je to klasických 15 palcov. Špecifikáciami sa najviac ponáša na 13 palcový model, avšak s tým rozdielom že je osadený procesorom o takte až 2Ghz a to znova buď vo verzii Intel Core2Duo alebo klasické Intel Pentium. Tak isto si môžete vybrať 3 alebo 4GB RAM DDR3. Dodávaný je 260GB HDD. Avšak, tento notebook obsahuje dve grafické karty. Veru čítate dobre. Jedna je integrovaná na doske. A je to naša stará známa Intel GMA, a druhá externá je NVidia Gforce G210M S 512MB RAM/128Bit. Medzi týmito kartami je možné ľubovolne sa prepínať podľa potreby. Celkom šikovné čo poviete. Všetky modely samozrejme disponujú tradičnými spôsobmi pripojenia na internet.

G550_05

U LENOVO ma však celkom zaujala technológia VeriFace, pri ktorej som si znova povedal, prečo už toto niekto dávno nezaviedol ? O čo ide ? VeriFace je softvér ktorý vás na základe identifikácie tváre vpustí do systému namiesto klasického odtlačku prstov, či hesla. A ako to funguje? Na úvod sa posadíte pred notebook. Ten vám zosníma vašu tvár, a uloží. Po reštarte systému sa objaví okno z obrazom webkamery. Vy sa pred notebook posadíte, a ak vás systém identifikuje správne ste vpustený dnu. Ak sa o to pokúša neautorizovaná osoba. Tá je následne odfotografovaná a oštempľovaná razítkom STRANGER. Táto osoba vám však môže zanechať aj odkaz formou videosprávy. Takže to nemusí hneď biť zvedavý kolega. Za pomoci VeriFace však možno kryptovať aj súbory. A znova ak chcete súbor odkódovať, tak jedine tak, že systém rozpozná vašu tvár. Celkom zaujímavé zabezpečenie. Systém sa údajne nedá oklamať ani fotografiou tváre, keďže tá je snímaná plasticky.

Nuž takto to teda asi vyzeralo na dnešnej tlačovej konferencii LENOVO. Ako vidno LENOVO vstúpilo na náš trh s novinkami pre spotrebiteľský segment veľmi výrazne. Uvidíme ako sa firme bude dariť.

3 názory na “Čo nové v LENOVO

  1. Na tú G550-tku som si trochu aj brúsil zuby. Čo sa týka dizajnu, tak najviac sa mi páči môj Lenovo Ideapad S10e. Niečo podobné v 15" verzii s vyšším výkonom by som bral. Pekné tvary a jednoduchá plastová krabica. Neznášam zložité prečačkané notebooky. Ale s Lenovom je zatiaľ spokojnosť.

Nie je možné pridávať komentáre.