CES ebook readre, tablety a 3D TV

Tento rok bol CES aspoň s toho čo som mal možnosť sledovať na zahraničných blogoch a v najnovšom vydaní DIGIT.cz v znamení troch vecí. A to tabletov, ebook readrov a 3D TV. Poďme k tabletom. Toľko komentovaný Apple tablet sa nakoniec zatiaľ ešte nekoná. Avšak tromfy ťahal Microsoft, keď predstavil nečakane nie svoj tablet, ale tablet od HP, na ktorom ako inak  bežali Windows 7 určené práve pre tablety. Žeby Apple troška zaspal ? Lenovo tiež predstavilo celkom zaujímavé riešenie Notebooko tabletu, kde prosto urvete displej a z notebooku je razo tablet. Len tak ako Jan Brezina v Digit povedal, tak aj ja som celkom zvedavý ako sa tieto dva v zásade samostatné počítače budú medzi sebou synchronizovať. Nuž ďalej tu máme eBook readre. Tieto mašinky sú celkom fajn zariadenia… Ale. V našich končinách trocha nemajú význam,  keďže akosi nenachádzam spôsob ak zakúpiť eBook napr z Amazonu, alebo Applestore. Ak niekto viete ako na to budem rád. Pretože do eBooku v Applestore by som napríklad bol ochotný semtam investovať. Najzaujímavejšie sa javí ale aspoň pre mňa 3D TV. Viem viem 3D okuliare sú trochu nepraktická záležitosť a určitým ľuďom môžu pôsobiť možno zdravotné problémy. Ktovie ako by na takúto TV reagoval napríklad epileptik. Ale určite je to krok v pred a bude zaujímavé sledovať, kam sa to celé pohne. Šušká sa totiž že v USA je v príprave 3D TV sieť, ktorá má vysielať 24/7 v  3D. Ako to tak sledujem tak v týchto veciach Európa žiaľ akosi zaostáva. Čiuž je to Applestore alebo  3D TV ale tak hádam sa aj tieto veci u nás pohnú. Inak ktoré nové technológie zaujali najviac Vás ?

1 komentár pri “CES ebook readre, tablety a 3D TV

  1. Apple nezaspal. Apple oficialne o ziadnom tablete nic nikde zatial nepublikoval ani nemal v plane zucastnovat sa predstavenia svojho produktu prostrednictvom akcii ako je tato. Tradicne to robi vo svojich vlastnych eventoch.

    Jedine, co ma suvislost medzi slovami Apple a tablet su rozne dohady vyplyvajuce z nepriamych dokazov a zatial tazko overitelnych sprav. Napr. ak Apple objedna nejaky komponent, tak moze od dodavatela vyjst tato informacia a len na zaklade takychto informacii sa dedukuje, preco to Apple robi. Moze napr. objednat snimacie chipy pre 5mpx fotak. A v momente su spekulacie do coho to chce montovat najma ak ziadny TERAJSI vyrobok ho neobsahuje. Kedze ide len o snimaci chip, tak sa tazko jasne urci kam to pojde (lebo chyba optika a ta sa da pouzit vselijaka). Takze tu mame x moznosti – od noveho modelu iPhone az po nevinnu webkamerku alebo uplne hlupu situaciu, ze 5mpx snimac je odrazu lacnejsi a dostupnejsi ako doteraz pouzivany 🙂

    Zatial je predpoklad, ze koncom januara Apple na svojom evente (nie je vobec jasne, ze nejaky vobec bude) PREDSTAVI novy produkt. Nie novy model ale novy produkt. V sirke doterajsich skusenosti to moze byt zubna kefka ale aj tablet.

Komentáre sú uzavreté.