Budeme tokať cez TokBox ?

images Dnes som si po celodennom testovaní povedal, že vám prinesiem krátky pohľad na jednu zaujímavú službu. Hľadal som totiž riešenie, ako nahrávať video rozhovory pre blog. Nuž a po surfovaní po nete som narazil na službu TokBox.

Záznam na celú obrazovku 17. 6. 2009 212717

TokBox je veľmi zaujímavá služba, ktorá umožňuje v základe video konferencie a textový chat. Podľa autorov služby, má serve zvládať až 20 diskutujúcich vo video konferencii súčasne. Neviem neskúšal som. Maximálne číslo účastníkov video konferencie boli traja ľudia. Samozrejme kvalita prenosu vide je priamo úmerná rýchlosti vašej internetovej linky. A tak sa môže stať, že služba môže niekomu fungovať značne pomalšie.

Záznam na celú obrazovku 17. 6. 2009 212603

Videochat však nie je jedinou funkciou TokBoxu aj keď určite je najzaujímavejšia. Ďalšiu funkciu predstavuje akýsi váš inbox. Po registrácii totiž môžete posielať video maily a myslím, že nie len členom TokBoxu, ale aj ostatným vašim kontaktom. Tak isto sa na TokBoxe môžete prihlásiť aj k iným vašim kontám ako napríklad Gtalk, MSN alias Live Messenger, či Yahoo Messenger. Samozrejmosťou pre TokBox je zdieľanie vašej zahájenej konferencie cez Twitter, alebo Facebook.

Záznam na celú obrazovku 17. 6. 2009 212623

TokBox tiež ponúka AdobeAir klienta, či plugin pre Facebook Chat.

Ďalšou nemenej zaujímavou funkciou, je možnosť embedovania. A tak si na svoju stránku alebo blog môžete vložiť buď celý video chat, alebo iba recorder, cez ktorý vám vaši čitatelia môžu posielať video mail.

Takže ako vidno, TokBox je veľmi zaujímavou službou, a dá sa určite využiť na milión spôsobov. Ak chcete môžete si so mnou pokecať na tejto adrese.

3 názory na “Budeme tokať cez TokBox ?

  1. Na zaklade nasho spolocneho testovania mozem povedat, ze je to celkom zaujimavy produkt. Ako si nakoniec poriesil chybajuci zvuk v nahranom videu? Bolo to tym, ze mikrofon uz bol obsadeny v druhom video-chatovom okne?

Nie je možné pridávať komentáre.