Bude rok 2016 rokom virtuálnej reality a live videa?

Dnes soms a tak zamyslel nad tým, že rok 2016 bude pravdepodobne rokom dvoch vecí. Jednak rokom virtuálnej reality, a po druhé rokom live videa. Prečo si to myslím?

Poďme najprv k virtuálnej realite. V poslednom čase sa s ňou doslova roztrhlo vrece, a každá spoločnosť čo niečo v technológiách znamená, ponúka svoje riešenia.

Samsung má svoje GearVR, ďalej tu máme Oculus nasledovaný HTC Vive. Tak isto LG v rámci friends prišlo so svojimi okuliarmi pre virtuálnu realitu, no a nechýba samozrejme ani Microsoft so svojimi Holo Lens. Jediný kto zatiaľ nemá nič spoločné s virtuálnou realitou je Apple. Ale čo nie je môže byť.

A prečo si myslím, že rok 2016 bude aj rokom live videa? Nuž na vysielanie live videa máme niekoľko významných aplikácií a služieb. Máme tu Twitch, máme tu Periscope, máme tu Meerkat a máme tu samozrejme ako inak YouTube. Avšak väčšinu z nich môže svojou silou a veľkosťou prekvapiť Facebok, a to v prípade, že pustí svoje Facebok Live Video širokej verejnosti.

Už teraz robí kroky, ktoré tomu nasvedčujú. Expanzia na iOS zariadeniach. Spustenie funkcie na Android zarisadeniach, či úprava algorytmu Newsfeedu, ktorý bude Live video dávať na prvé miesto pred ostatný obsah.

Ako vidno, tento rok bude s pohľadu VR, a Live videa naozaj zaujímavým rokom, a máme sa určite na čo tešiť.