BarCamp Žilina sa skončil… a aký vlastne bol ?

Tento v poradí už piaty ročník Žilinského BarCampu sa niesol v  duchu aspoň pre mňa výborných prednášok, skvelých debát a osobného spoznania dvoch ľudí, ktorých zatial poznám len s Twiiteru či Facebooku prípadne čítam ich články. Avšak rozmeňme si to na drobné.

Prednášky boli pre mňa veľmi podnetné. Veľmi ma zaujala Exotova prednáška, ktorú som vďaka obrovskému záujmu a malému miestu viac počúval spoza rohu, ako sledoval priamo v Bare kde sa konala prezentácia. Ďalšou prednáškou ktorá ma veľmi zaujala, bola prednáška Petra Drušku Návrat Pac-Mana. Prečo ten názov pýtali sa mnohý. Nuž jednoducho preto, že Peťo pretransofrmoval klasického Pac-Mana do geolokačnej hry pre iPhone, kde chodíte po vašom meste a zbierate žlté guličky, a tak vás tak trocha núti spoznávať aj vaše okolie, keďže guličky sa generujú vždy náhodne. Super nápad ako pôvodnú ideu obohatiť a prezliecť do modernej podoby.

Nemenej zaujímavá bola aj prednáška Luboslava Lacka, ktorý nám odprezentoval svoje skúsenosti s tým ako to vlastne funguje pri schvalovaní aplikácií pre Microsoftí Marketplace, určený pre prichádzajúci Windows 8. Určite to bolo zaujímavé pre programátorov, ale aj pre mňa ako zvedavého laika.

Nasledovala diskusia respektíe výzva, k aktuálnej téme od Juraja Grečnára pod názvom Ďakujem ti SOZA. Bolo to aj o tom, aby sme podnietili zmenu zastaralého autorského zákona, ktorý totálne nereflektuje súčasné moderné trendy a technológie.

Teraz sa dostávam k prvému milému stretnutiu. A to s Bohumilom Stejskalom, ktorý mal prednášku o tom ako sa žije s online identiov . Potom nasledovala moje posledná dvojica prednášok. Prvú dala Janka Kopernická a druhú Michal Truban o tom ako to bolo v Silicon Valley.

Druhý človek ktorého som konečne spoznal je @sotik, ktorému sa chcem aj poďakovať, že  bol ochotný hodiť ma do mesta a za super spoločnosť pri večeri, kde bola medzi inými aj naša obľúbenkyňa @monicqa. Veľmi príjemne som si podebatoval aj s Imrochom Tatierskym @tatiersky, ale aj s mnohými inými. Osobne sa mi tento ročník BarCampu veľmi páčil, a už teraz sa teším na ďaší.