BarCamp 2009 zhrnutie akcie

Včera sa v školiacom strdisku GOPAS uskutočnil druhý slovenský BarCamp. A musím povedať, že akcia to bola vskutku podarená. Najprv sme sa celá partia teda Ja, Mikki, Vandrák, Depi ChristianoErwen, Taty, a Exot stretli na Nivách aj s eMDim, ktorý nás odviezol na miesto určenia, za čo mu patrí veľká vďaka. Nuž a po úvodnom spoznávaní terénu. Nuž a potom sa už začal kolotoč prednášok. Prvá na ktorú som sa tešil bola o službe FOAF.sk čo je vlastne akýsi social obchodný register, povedané veľmi laicky. Prednáška bola vtipne spracovaná a naozaj sa osadenstvo jednak poučilo ale aj bavilo. Dorazil to posledný slide, ktorý pre istotu nekomentujem. Zúčastnený vedia o čom hovorím.


BarCamp 2009 from branorac on Vimeo.

Druhá prednáška my prišla troška ako reklama Microsoftu, ale aj tak bola veľmi zaujímavá. Ukazovala ako sa dá v školstve veľmi ´úspešne používať sada Live služieb od Microsoftu. Istý učiteľ na Slovensku napríklad vyučuje aj za pomoci MSN a webcam, keď je niaky žiak chorý. Podotýkam, že ide o deti v tretej triede ZŠ čo je naozaj super.

Po poludní som sa zúčastnil na prednáške o aplikácii Designbookapp. JE to vlastne systém na ukladanie vašich obľúbených stránok. Diskutovalo sa hlavne o tom, ako riešiť problém s aktuálnosťou či neaktuálnosťou náhľadov stránok. Prednášku nám trocha nabúrali organizátori, ktorí vtrhli do miestnosti a začali rozdávať BarCamp tričká.

Ďalšia prednáška sa týkala služby geePlay.com. Na tomto webe bude možné hrať flash online hry za peniaze. Ale systém je nastavený tak, že ak napríklad zastrelíte súpera, tak sa vám pripočíta kredit. Ak zastrelia vás, naopak kredit sa odpočíta. Naozajj zaujímavý nápad. Kredit bude možné dobíjať reálnymi financiami.

Nuž a posledná prednáška bola zároveň aj najväčším sklamaním, teda aspoň pre mňa. Názov Sociálne siete v čase krízy, či ako sa to volalo, bol dosť zaujímavý, avšak obsah bol celkom mimo. Dotičný hovoril o predpovediach konca sveta politike, a všetko možnom. Nuž proste pár nás tú pesimistickú tému neunieslo a z miestnosti sme zdrhli. Ale BarCamp bol veľmi super a na vysokej úrovni. Už sa teším na ďalšie podujatie.


barcamp 2009 anketa from branorac on Vimeo.

6 názorov na “BarCamp 2009 zhrnutie akcie

    • Hops sorka ale pri tolkych ľuďoch som už deň po strácal prehľad kto kde s kým..

Nie je možné pridávať komentáre.