Axcent of Scandinavia Reflect X5 – elegantný narodeninový darček

Keďže sa neodvratne blížia moje narodeniny, začal som sa na internete obzerať po niečom, čím by som si tak trocha urobil radosť. Medzitým mi z obchodu Mojehodinky.sk prišla ponuka, či by som nechcel otestovať hodinky, prednostne značky Axcent of Scandinavia. Povedal som si: Prečo nie, môže to byť celkom zaujímavé spestrenie.

DSC_0005

Keďže je blog technicky zameraný, hľadal som hodinky, ktoré by tak trochu sedeli aj k štýlu blogu a tým pádom aj k môjmu štýlu. Do oka mi padli celkom zaujímavé hodinky Axcent of Scandinavia Reflect X5. Pri prvom pohľade na ne totiž vidíte iba veľký displej z minerálneho sklíčka. Po bokoch sa nachádzajú funkčné tlačidlá a to je všetko. Oslovil ma však netradičný tvar hodiniek. Miesto pre displej je totiž z jednej strany rovné a z druhej strany jemne zaoblené tak, ako to vidíte na fotografiách, ktoré sa povaľujú niekde tu okolo. Niekomu môže možno trocha prekážať, že čas vidíte len po stlačení vrchného tlačidla a aj to len na pár sekúnd, avšak poviem vám, že ja osobne som si na to zvykol veľmi rýchlo. Trochu mi tu chýba 24-hodinový režim zobrazenia času, a občas vás zmýli aj to, že dátum sa zobrazuje americkým štýlom, teda najprv mesiac a potom deň. Ale dá sa na to v pohode zvyknúť. Trochu ma zamrzelo. Že náramok je jemne väčši ako moja ruka, a tak hodinky trocha lietali. Toto sa však dá napraviť odstránením jedného dielika náramku. Hodinky sú zhotovené celé z ocele, ako puzdro strojčeka, tak aj remienok. Výrobca zaručuje vodotesnoť týchto hodiniek do 5 atmosfér a 50 m hĺbky, čo je povedzme si celkom dobrý výkon. Hodinky sú takzvane unisex, to značí, že sú vhodné tak pre pánov ako aj pre dámy.

DSC_0006

 

Čo dodať? Hodinky Axcent of Scandinavia Reflect X5 síce patria k tým trocha ťažším, ale aj napriek tomu sa mne osobne nosili celkom príjemne. A veľmi vážne zvažujem, že si nimi urobím radosť na narodeniny. K celkovému dobrému dojmu z hodiniek totiž prispieva jednak použitý materiál, ale aj rozhodne atraktívny dizajn celých hodiniek. A čo vy, ako sa tieto hodinky páčia vám?

3 názory na “Axcent of Scandinavia Reflect X5 – elegantný narodeninový darček

  1. No na to ze su cele z ocele mohli byt vodotesnejsie aj do 100m. Tato vodotesnost(50m) postacuje tak na sprchovanie a mozno macanie sa vo vode, ale potapanie by ich zabilo..

    Designovo su ale stylove

  2. heh, o mojehodinky.sk som do teraz ani nevedel ale ako kukam, maju celkom slusny vyber. Ja uz rok snivam o peknych hodinkach 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.