Apple včerajším eventom jednoducho bodoval

Tak, včera sa konal každoročný Apple event, na ktorom zvykne Apple predstavovať svoje produkty. No a inak tomu nebolo ani tentoraz. A show to bola veru veľkolepá. Ale poďme pekne po poriadku.

Na úvod Apple predstavil divadlo Steva Jobsa, a nový koncept Apple storov, ktorý sa mi osobne veľmi páči. No a potom nasledovalo predstavovanie nových produktov. A že toho tento rok bolo až až.

Ako prvé prišli na rad, Apple Watch Series 3, ktoré sú vylepšené o funkciu LTE, ktorá však bude zatiaľ funkčná len na území USA, a ako služba bude platená 10 Eur mesačne.  Tak či onak, je toto ukážka toho, kam až zašla miniaturizácia chipov, keď môžeme mať SIM kartu, respektíve SIM chip v niečom ako sú AppleWatch,a to bez zmeny ich rozmerov.

Nasledovalo predstavenie inovovanej Apple TV, ktorá sa konečne dočkala 4K, a 4K HDR rozlíšenia. Osobne si myslím, že tento update tu mal byť už pred rokom. Ale je tu, a vyzerá to naozaj dosť dobre.

Nasledovalo predstavenie očakávaného iPhone 8 a 8Plus, ktoré sú vlastne akousi evolúciou modelov iPhne 7 a iPhone7 Pus. Avšak, Apple tu priniesol absolútne nový chip A11 Bionic,  a mohutne vylepšený fotoaparát obohatený o portrait mód, ktorý umožní vytvoriť temer dokonalú portrétovú fotografiu, bez nutnosti vlastniť drahé fotoštúdio.

Už som si začínal vravieť, že žiadne extra prekvapenie sa asi dnes konať nebude. Lenže potom prišlo povestné One more thing…. A moment ako keď vybuchne supernova, a mne padla sánka.

Apple predstavil dlho očakávaný a predpovedaný iPhone X. a veru tento model je riadna šupa. iPhone X je jedným slovom parádny.

Apple totoiž stvoril nádherrý bezrámčekový smartphone, myslím, že s oceľovým telom, a nadupaný množstvom technológií, ktoré sú parádne spoločne skombinované.

Absolútnou novinkou v prípade Apple,  je zrušenie legendárneho home buttonu. TouchID, tak nahradila absolútna novinka FaceID.  Totiž kamery iPhne X majú schopnosť snímať vašu tvár aj za mizerného svetla, a tak by nemal byť problém použiť FaceID aj v noci.

Tak isto má iPhone X absolutne nový Super Retina Display, a vyzerá naozaj úžasne. Páči sa mi, ako na ňom vďaka vykrojeniu displeja využili status bar v iOS 11, a celkovo iPhone X sa mi páči ako taký.

Čo dodať na záver? Nuž zdá sa, že tu je starý dobrý Apple, s One more thing z ktorého nám vždy padne sánka. A dúfam, že to bude takto aj po ďalšie roky.  Ako sa  hovorí, tento rok Apple proste zabil.

Inak zámerne som neuvádzal nikde žiadne technické parametre. Išlo tu skôr o moje osobné pocity z eventu, keďže parametrov je plný internet.