Apple predstavil iPhone SE 9,7 palcový iPad Pro

Tak priatelia v pondelok sa konal ďaľší z Apple eventov, na ktorom spoločnosť Apple predstavila svoje nové produkty, A čo vlastne Apple predstavil?

Na úvod ako už býva zvykom uviedol niekoľko štatistických údajov ako sa spoločnosti darí, a o tom aké kroky spoločnosť podnikáv oblasti recyklovania a ekológie ako takej. Ťahákom eventu boli aspoň podla mňa nasledujúce veci.

Prvým ťahákom aspoň pre mňa bolo uvedenie iOS 9.3, ktorý je dostupný k okamžitému stiahnutiu a medzi inými novinkami uvádza aj fíčuru Nightshift, ktorá by mala spríjemniť používanie iPhone tesne pred spaním, a nemali by ste mať tak vypálené oči. Inak mám podozrenie, že tu sa Apple silno inšpiroval aplikáciou f.lux.

Jedným s hlavnejších bodov programu však bolo uvedenie malého štvorpalcového iPhone SE. Potvrdili sa tak vlastne všetky predošlé špekulácie o tom, ako sa bude nový iPhone volať, a ako bude vyzerať.

Niekto na Twitteri celkom trefne poznamenal, že iPhone SE je výbavou iPhone 6s, ktorý osadili do tela iPhone 5s. Veď posúďte sami.

Displej je samozrejme 4 palcový IPS s rozlíšením 640 x 1 136 bodov pri 320 dpi a tu mám pocit rozdieli viac menej končia, fotoaparát je 12 megapixel. Interné úložisko bude vo veľkostiach 16 alebo 64 GB. Nič medzitým nehľadajte..

 

 

Čo sa týka pripojiteľnosti obsahuje všetky možné štandardy vrátane NFC, ktoré je však povolené len pre službu ApplePay
Ako procesor bol použitý  dvojjadrový Apple A9 a motion coprocessor M9.

Následne bol predstavený nový model v rodine iPad Pro, ktorý sa zmenšil na 9,ý palcov, dostal jasnejšiu obrazovku s celkom zaujímavou technológiou TrueTone, ktorá prispôsobuje teplotu farieb na obrazovke podľa okolia, a robí tak zobrazovanie na disipleji príjemnejšie.

V iPad pro je inak použitý procesor Apple A9x ktorý je štvorjadrový, a zvláda tak aj náročnejšie aplikácie.

Kapacity nového iPad Pro sú tak isto veľmi zaujímavé. Poprvé je totiž použitá kapacita 256 GB, a najnižší model má kapacitu 32 GB ak ma pamäť neklame.

Na záver eventu sa Tim Cook pochvlálil, že budúcoročný event bude už v novo postavenej spaceship , ako sa prezýva novej budove Applu.

Inak kto čakal predstavenie nvej generácie iPad Air, asi ostal mierne zaskočený a sklamaný. Avšak myslím si, že Apple predstavý nové iPady Air na ďaľšom evente.