Aký smartphone by som si vybral v prípade switchu z iPhone ?

Dnes som tak uvažoval nad tým, aký smartphone s tých čo mi prešli za posledný rok rukami by som si kúpil, ak by som sa rozhodol switchnúť z iPhone na Android.

Povedzme si úprimne, že by to asi ani nebol žiaden Windows Phone. Nehovorím kategoricky, že Lumie sú zlé, nie nie sú ,a určite veľa ľuďom sadnú. Ale nie je to pre mňa to pravé orechové, hlavne kvôli aplikáciám.

Takže s toho vyplýva, že  sa pozrieme na zúbok Androidom. A že som ich tu za posledný rok mal viac ako dosť.

Ono za poslednú dobu som nadobudol dojem, že sa to v oblasti Androdiov pohlo tým správnym smerom, a na trh prichádzajú celkom zaujímavé zariadenia, ktoré môžu ohroziť pozíciu akejsi kultovosti iPhone.

U mňa je favoritov hneď niekoľko. A je to jeden zaujímavejší kúsok ako druhý.  Tento rok ma celkom vážne oslovil napríklad Samsung. Avšak nečakajte sériu Galaxy S. Tá ma dáko neberie. Oslovil ma totiž celkom sympatický Samsung Galaxy  Alpha.  Malý, do ruky príjemne padnúci smartphone.

Ďalším zariadením, ktoré mi tento rok padlo do oka je smartphon XPERIA Z3. Na SONY sa mi páči, že nikdy nejako výrazne neprasia rozhranie Androidu zbytočnosťami, a UI na XPERIA zariadeniach je veľmi príjemné.

Avšak máme tu aj nového hráča na trhu. Lenovo a ich Vibe Z2 Pro ma naozaj prekvapilo. A to iba v dobrom slova zmysle. Niekoho môže tak povediac zabiť 6 palcová veľkosť displeja, ale je to celkom príjemná mašinka, a aj parametre sú viac ako výborné s ohľadom na cenu.

A viete čo ma ešte prekvapilo? Honor 6. Zariadenie ktorému niektorý vyčítajú prílišnú podobnosť s iPhone. Avšak treba povedať, že Huawei predstavil celkom zaujímavý, a konkurencie schopný kúsok.

Dlhšie som nemal ale v rukách nič od HTC, a čo sa týka napríklad LG, tak neviem sú to síce fajn stroje, ale ih štýl mi tak nejak úplne nesedí. Uvidíme čo v LG predvedú a či ma tento rok niečim presvedčia.

Takže ako vidno, výber toho, čo dokáže zaujať, je už aj v Android smartphonoch celkom veľký a veľmi kvalitný. Ešte svetlejšie zajtrajšky však veštím Androidu s totálnym rozšírením Android 5. A aký smartphone by ste si kúpili vy, ak by to nemal byť iPhone ?