Aký bol tohoročný BarCamp Bratislava?

BarCamp Bratislava

9.6

Priestor

10.0/10

Prednášky

8.9/10

Networking

9.9/10

Pre

  • Priestor
  • Networking
  • Zaujímavé prednášky

Proti

  • Niektoré prednášky mohli pôsobiť zvláštne

Dnes alebo včera, to záleží kedy tento post čítate, som sa zúčastnil podujatia BarCamp, ktoré sa po niekoľkých rokoch konalo v Bratislave, a  to konkrétne v priestoroch Connect coworkingu v bratislavskej Cvernovke.

Príchod

Na podujatie som prišiel v istom časovom predstihu, keďže dostať sa do Bratislavy zo Stupavy nie je med lízať, ani keď prídete taxíkom. A ja razím heslo, že radšej prísť skôr, ako neskoro.

Po vystúpení s taxíka som vošiel do priestorov Cvernovky, a začalo menšie blúdenie. Cedule ma síce odnavigovali správne. ale keďže bolo asi zrejme predsa len priskoro,d vere boli ešte zatvorené, a tak som sa podujal hľadať iný prístup. Viem je tam hlavný vchod z ulice, ale točité schody akosi veľmi nemusím.

A tak som zbadal jedno schodisko. No a celý natešený som ho vybehol, keď tu som zrazu zastal pred Galleria Cvernovka. Hovorím si bisťu toto asi nie je dobre.

Tak som teda išiel nazad. Zavolal mobilom do Connectu a dievčatá mi nakoniec prišli otvoriť tie správne dvere. Viem príchod čistý fail a 6 poschodí na ráno je slušná rozcvička 😀

Priestor 

Connect Co-Working je skutočne zaujímavý,a veľmi štýlový priestor. Keďže sa nachádza v bývalej továrni, dýca z neho čistý industriálny, pritom však veľmi moderný štýl.

Prednášky boli ako býva na BarCampe zvykom rozdelené do dvoch miestností. Do ateliéru, a od priestoru Co-workingu. A veru bolo sa načo pozerať, keďže organizátori pripravili celkom zaujímavý program.

Prednášky

Keď sme pri tých prednáškach, poďme sa pozrieť na to, na ktorých prednáškach som sa zúčastnil. Ono bolo ich celkom veľa, a tak som si tento rok skôr vyberal kam ísť, a niektoré som aj vynechal.

Ako prvú som navštívil prednášku Michaela Chabadu, o tom ako vznikal portál MojAndroid.sk. Bolo to celkom zaujímavé vypočuť si ich príbeh.

Následne som sa presunul na prednášku Jakuba Čecha a Jakuba Mazána. Chalani veľmi fundovane a vtipne hovorili o tom, ako budovať vlastnú značku. O tom čo je pri budovaní značky sakra dôležité, a akých chýb sa treba vyvarovať. .

Po tejto prednáške som si dal takú väčšiu prestávku, a najviac som sa tešil asi na prednášku od Ireny Zatloukalovej Zo spoločnosti Seznam.cz, ktorá hovoril a o tom, aká veľmi dôležitá, je v dnešnej do be reputácia značky. A aj o tom že reputačný marketing sa dá robiť aj bez toho,a by ste investovali jediný cent.

Následne som si dal znova pauzu, a zjavil som sa až na prednáške, ktorú odprezentoval Ivan Potančok. Tá bola o nástrojoch, ktoré používa pri riadení svojho teamu. A treba povedať, že zaujala aj mňa, ako človeka ktorý žiaden team neriadi.

Viem bol som len na pár prednáškach s toho množstva. Ale samozrejme nie všetky mi sedeli tematicky, a nie všetky ma zaujali. No a podruhé BarCamp predsa nie je len o prednáškach, ale aj o networkingu, debatách so starými kamarátmi, a o nachádzaní kontaktov nových.

Networking

Ako som spomenul v závere predošlého odstavca, BarCamp je aj o  networkingu a o tom pokecať s ľuďmi. A to sa splnilo tak isto na 100 percent. Ak mi nesedeli niektoré prednášk a popravde pár ich pôsobilo v programe ozaj prinajmenšom zvláštne, tak networking bol absolútne špičkový.

Môcť sa po čase porozprávať s ľuďmi, ktorých celý rok len sledujete pomocou internetu, prípadne sa stretnete sem tam na nejakej tlačovke, a potom každý uteká za svojou prácou je veru na nezaplatenie.

Záver

BarCamp Bratislava bol veľmi zaujímavým a príjemným podujatím. Viem niektoré prednášky v programe mohli, ako som už spomínal pôsobiť zvláštne,a  nemuseli sadúť každému. Všetko všsak vynahradil dokonalý networking, a aj o stretávaní sa je predsa BarCamp.

Takže z môjho pohľadu bol BarCamp veľmi dobré podujatie, a aj keď som pre únavu nezotrval až do after party, určite rád prídem aj na ďaľší BarCamp.