Ako som sa snažil neúspešne nainštalovať XP na notebook

Tak kvôli mixpultu budem musieť pravdepodobne opustiť aspoň na čas na notebooku Windows Vista. Totiž Behringer sa akosi pozabudol, a nevytvoril pre Vistu ovladače. Tak som oprášil CD Windows XP a začal som inštalovať. Nuž ale po pravde, veľmi ďaleko som sa z inštaláciou nedostal. Zabudol som totiž na taký malý, ale dosť zásadný detail. V notebooku mám totiž SATA disk a XP požadovalo ovladače z diskety. Poviete si žiaden problém, lenže ono to problém je. Môj moderný notebook nedisponuje disketovou mechanikou. Našťastie mám známeho v PC predajni a sľúbil mi, že mi usb disketovú mechaniku zapožičia. Takže zajtra už hádam XP spojazdním.

13 názorov na “Ako som sa snažil neúspešne nainštalovať XP na notebook

 1. To vôbec netreba – stiahneš najnovšie sata ovládače, stiahneš program nlite, upravíš si cezeň inštalačku Windowsu XP (integruješ do nej ovládače) – vypáliš hotový image na cd a nabootuješ – všetko ide !

 2. Ahoja..
  Nepodařilo se ti za tu dobu sehnat na tem Behringer ovladače na Vistu??
  Mám Behringer BCD 3000 a stejný problém, ale na můj stroj už XP nedám – na Vistu jsem si moc zvyknul.. (o;

 3. Intel Turbo memory chodit pod xp bude tažko keď je len pre Vistu a z Webkamerou nemám problém.

 4. mám tiež MSI PR600X bez OS a skúšam nainštalovať XP všetky drivery z MSI stránky fungujú akurát mám problém z Webkamerou a Intel Turbo memory ktorý je podporovaný len Vistou neskúšal si to rozchodiť?

 5. Mám dojem že u mňa beží v AHCI ale je tam možnosť disable čo nastane ? 😀

 6. Ja mám na booku tiež SATA disk a inštaloval som 2x windows XP a 2x Windows Vista a ani raz som s tým nemal problém.

 7. podla mna to bola dost velka demencia MS,
  ked ovladace vo WinXP stale sosa FDD,
  a nie aj CDROM/USB kluc..

 8. USB floppy mechanika je polozka za 800 Sk a ty si tipek co sa stal v niecom vrta a ma rozne USB gadgety, preto ma prekvapuje ze taketo nieco ti chyba 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.