Aká hudba ma oslovila v roku 2014

Priatelia, keďže koniec roka je obdobím bilancovania, a keďže už aj na našom trhu fungujú služby ako Spotify, Deer, či Rdio alebo Google Play Music, je na čase pozrieť sa na to, aká hudba ma oslovila toho roku.

Ja som človek, ktorý neodmietne v podstate žiadny žáner. Teda okrem ľudoviek. A tak mojimi ušami prešlo naozaj všeličo.

Ak by som sa mal zamerať napríklad na HipHop, určite ma toho roku oslovili najviac dve veci. Teda konkrétne jeden Vec a jeho album Stereo Farboslepo, no a formácia Modré Hory a ich album Big Bít.

Ak by sme prešli k rockovejším veciam, lebo aj také ja semtam rád, našli by ste v mojej audiotéke pre tento rok zopár albumov od formácie Nightwish. Viem nieje to top alebo hot ako sa povie, ale stále skvelá hudba.

Tiež nepohrdnem soundtrackmi, respektíve hudbou obdobného razenia. A tak u mňa už niekoľko rokov boduje hudba z predstavení legendárneho Cirque du Soleil.

Aby sme sa však vrátili nazad do našich luhov a hájov. Tento rok ma napríklad dosť dostal Bijouterrier a ich skladba Váňa z Vorkuty, ktorá sa stala mojim neoficiálnym letným hitom.

Taktiež sa mi toho roku do zbierky na Spotify dostalo niekoľko albumov kapelky Čechomor.

Takže toto boli moje hudobné highlighty pre rok 2014. Samozrejme v knižnici mám toho oveľa viac. Ale toto sú proste TOP veci, ktoré som schopný počúvať dokolečka dokola