365dní 121 Videorecenzia Logitech Ultrathin Keyboard mini

V dnešnej video recenzii v rámci cyklu 365 dní  sa pozrieme na ďaľši z produktov spoločnosti Logitech. Tento raz sa jedná o malú klávesnicu pre iPad mini/iPad mini retina nazvanú Logitech Ultrathin keyboard mini. Tak sa poďme na ňu spoločne pozrieť.

Dizajn a funkčnosť

Dizajnovo sa jedná naozaj o veľmi malú šikovnú klávesnicu k iPad mini. Celá klávesnica je tenká len niekoľko miimetrov. Na pravej strane klávesnice nájdete, tlačidlo pre vypnutie a zapnutie klávesnice, microUSB port na nabíjanie a Bluetooth tlačidlo na spárovanie klávesnice s iPadom.

Hlavnú časť tvorí klasická QWERTY klávesnica, v prevedení UK/US, teda aspoň môj testovací kus bol v tejto verzii, a tak som tu samozrejme nenašiel diakritiku,

Klávesnica ďalej obsahuje špeciálnu klávesu, ktorá vás stlačením vráti na základnú obrazovku iPadu a vy môžete otvoriť ďalšiu aplikáciu.

 

Trocha nevýhodou tejto klávesnice môže byť veľkosť kláves,. Chlap s väčšími prstami môže mať mierny problém s písaním, avšak dá sa na to celkom zvyknúť. A ako upevníme iPad na klávesnicu?

Ak chceme písať tak iPad jednoducho zacvakneme do kolísky ktorá je umiestnená rovno nad klávesnicou, no a ak chceme klávesnicu využiť ako cover, iPad  upevníme na magnetický pánt umiestnený na zadnej strane klávesnice.

Záver

Ultrathin Keyboard mini, je celkom šikovné riešenie ak sa vám nechce vláčiť na chatu alebo na tlačovky váš notebook, a potrebujete si spraviť poznámky. Samozrejme je už na zváženie každého z nás, či sa hodí aj na písanie dlhých článkov.

Tak či onak je to celkom šikovné riešenie, ako mať elegantné púzdro pre iPad a  funkčnú plnohodnotnú klávesnicu v jednom balení.