17. November 1989

 Napadlo vás niekedy čo by bolo ak by sa nestali udalosti zo 17 novembra 1989? No najskôr by som však hádam mal povedať čo sa vtedy dialo. Nepamätám si to celkom presne, ale viem, že v ten deň sa odštartoval pád komunizmu u nás. A kto ho odštartoval? Začalo sa to aspoň z môjho pohľadu demonštráciou študentov v Prahe, proti ktorej zakročila vtedajšia Verejná Bezpečnosť. To však robiť nemala lebo sa riadne prepočitala. Zrejme vedenie vtedy nepočítalo s tým ,že to spustí takú vlnu manifestácií akú to spustilo. Vtedy sa na námestiach štrngalo kľúčikmi. A netrvalo dlho, komunistický režim padol. Mnohý si ešte pamätáme ako vtedy v Bratislave rečnil na tribúne Milan Kňažko a tak isto Ján Budaj zo svojo neodmysliteľnou čiapkou, ktorej sa odvtedy nadáva Budajka. Nuž a čo by bolo keby sa toto nestalo? Nuž neviem možno by sme ešte dodnes žili v socialistickom Československu. A skandovali  ZSSR na večné časy a nikdy inak :D. Budme my teda radi, že 17 november roku 1989 prišiel. A my dnes žijeme v samostatnej Slovenskej Republike. V demokratickom štáte aj keď nie vždy bez problémov, ale to predsa k životu patrí no nie? Takže osobne som rád že 17 november 1989 bol. A klobúk dole pred vtedajšími študentmi čo sa zúčastnili manifestácií. Toto prosím berte ako môj čisto osobný názor na dané obdobie. A nie ako fundovanú historickú exkurziu. Pretože v žiadnom prípade historik nie som.

10 názorov na “17. November 1989

  1. Nie 🙂
    Ja som len obycajny bloger, citatel a pouzivatel. Keby som na to mal dosah, skonstruoval by som skoring, ktory by nieco podobne penalizoval, ale zase to nie je take jednoduche. Na Tvojom mieste, uhm, by som sa asi banu neobaval, ale urcite by som sa tak nesamopresadzoval…

  2. Nj Vybrali sme fakt nevybera niekedy . Stve ma tam isti Pepik co spamuje s fora. tomu by som dal Ban v momente

  3. Sorry ospravedlňujem sa lebo som si to prešiel spellerom musím uznať, že to bolo treba upraviť prvotná unáhlená reakcia soráč.

  4. Dokonaly nie som. Ale uz ma stve, akymi blbostami je vybrali.sme.sk doslova zaspamovane. No zda sa, ze tu ani s minimalnou mierou sebakritiky nemozem pocitat. Idem dalej.

  5. Spätné upozornenie: vybrali.sme.sk

Nie je možné pridávať komentáre.