10 Otázok – Odpovedá Michal Slančík – nonsense.sk

Tak náš seriál rozhovorov s bloggermi pokračuje ďaľším dielom. Tentoraz na moje otázky odpovedal Michal Slančík, ktorý je šéfredaktorom denníka Inet.sk a popritom píše aj svoj blog na Nonsense.sk. Príjemné čítanie.

1. Kedy si začal blogovať

Blogovať som začal veľmi dávno, môj prvý blog som čítal len ja a nachádzal sa na dnes už neexistujúcej adrese. Druhý pokus nastal koncom decembra 2004, vtedy som patril k SMEtiarom. Potom som prešiel na vlastný blog na vlastnej doméne. Odvtedy som vyskúšal tri rôzne podoby, pričom tá posledná sa nachádza na www.nonsense.sk

2. Aké blogy najradšej čítaš? (myslené autorov)

Najradšej čítam blogy ľudí, ktorých poznám osobne alebo už s nimi nejaký čas komunikujem cez internet. Ich texty sú mi tak bližšie. Preto mám blízko k tvojmu blogu, depi.sk, grecnar.sk, faster.sk, smate.sk, ale aj k Spravodaju od Ronyho alebo SMEtiarovi Pavlíkovi 😉 Ak som na niekoho zabudol, vedzte, že aj Vás rád čítam, ale nechcem tu menovať všetky zdroje v mojej RSS.

3. Počúvaš aj podcasty? Keď ano tak aké?

Podobne ako JuRoot, počúvam len jeden podcast a to WeekendCast. Z určitého pohľadu je to aj moja povinnosť, keďže sme (Inet.sk) Vám poskytli sponzoring pre tie Vaše úlety 😉

4. Aký blogovací systém preferuješ?

Nepreferujem žiadny systém. Najprv som experimentoval s Nucleusom, ale skončil som pri WordPresse. Neskôr, keď budem mať chuť a čas, tak skončím pri svojom riešení, ale to sa možno nikdy nestane.

5. Ak by si mal na to technické možnosti, prípadne chuť a čas dal by si sa na video blog?

Nie, lebo ma to vôbec nezaujíma. Podobne ako podcasty (až na jednu výnimku) ma videoblogy vôbec nezaujímajú. Aktuálne pre mňa predstavujú ťažkopádny prísun informácií, keďže sa v nich ťažko vyhľadávajú informácie. Možno časom, keď bude možné robiť jednoduché skoky v týchto záznamoch a tak sa elegantne presunúť na tú časť nahrávky o ktorú mám záujem.

6. Čo robíš, keď práve nepracuješ alebo nesedíš za PC pri písaní postov?

Buď brigádujem, teda som so svojou priateľkou alebo som len s ňou 😉 Potom spolu zdieľame naše aktivity ako je fotenie, prechádzky a podobne. Cez leto to bude snáď trošku živšie, lebo sa nám črtá možnosť ísť na mesiac (a dlhšie) k moru 😉 A kto by to nevyužil?

7. Akú hudbu si rád vypočuješ

Rád si vypočujem všetko čo ulahodí môjmu uchu. Nemám rád len pesničky od chlapčenských a dievčenských skupín. Niekedy by som povedal, že nemusím ani ľudovky, ale v posledných rokoch som si na ne nejako zvykol. Ešte sú niektoré štýly, ktoré vôbec nemusím ako sú trance a techno, ale sem – tam sa nájdu aj tu nejaké dobré kúsky. Inak v mojom playliste nájdete všetko, od popu a rocku cez klasiku až po j-pop a podobne. Najradšej mám inštrumentálne skladby, ktoré dávajú mozgu viac „zabrať“ a zároveň sa pri nich tak krásne oddychuje.

8. Aké filmy máš rád?

Pri filmoch je to podobné ako pri hudbe. Mám rád všetko na čo sa dá pozerať. Dokonca sa sem-tam pristihnem, že sa mi páči film, ktorý nie je veľmi originálny, dokonca je istou formou stupídny a väčšina ľudí by ho ani nepozerala, ale ja si k nemu vypracujem zvláštny vzťah. Už dlhé roky medzi moje najobľúbenejšie filmy patrí Posledný Mohykán a Statočné srdce, ktoré ma upútali aj úplne perfektnou hudbou.

9. Aké knihy rád čítaš? A ak tak čo máš práve rozčítané?

Priznám sa, že „normálne“ knihy čítam zriedkakedy. A málokedy ich dočítam. Väčšinou čítavam odborné knižky, aby som sa neustále vzdelával a zdokonaľoval. Niekedy som tento spôsob opovrhoval a všetko sa učil sám, ale potom som prišiel na to, že nie všetko sa dá naučiť úplne sám.

10. Ako vidíš budúcnosť blogovania?

Budúcnosť blogovania vyzerá sľubne. Je síce možné, že blogovanie sa uberá smerom, ktoré nevyhovuje každému, ale čím ďalej nám ponúka čoraz viac vedomostí. Myslím si, že klasické blogovanie (čistý text) nikdy nestratí svoje kúzlo, lebo je to ten najanonymnejší spôsob prezentácie. Vaši čitatelia poznajú len Vaše myšlienky, Vaše vnútro, pričom vôbec nemusia tušiť ako vyzeráte, aký máte hlas, ak nie ste na to 2x hrdý. Preto tento spôsob bude vždy vyhovovať podstatnej časti blogerov.